Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Slovník > Kosmologie > TRYCLAU-3
hledat

TRYCLAU-3 je jedním z devíti kosmonukleotidů kosmogenu TRYCLAU.

Obecné

Oblast účinného působení kosmonukleotidu TRYCLAU-3 má průměr asi 50 milionů světelných let a leží ve standardním vesmíru v Shapleyho nadkupě. Otisk jeho jádra, nazývaný také brána TRYCLAU, leží na k Escalianu obráceném okraji osamělé trpasličí galaxie Tyr. Nejbližší galaxie se nacházejí pouze v kupě galaxií vzdálené 20 milionů světelných let (PR 2645 - komentář).

Brána TRYCLAU, disk o průměru asi tří světelných minut neboli 54 milionů kilometrů bez znatelné šířky v mezihvězdném prostoru, je bránou do kosmonukleotidu. Co lze zaměřit, je prstenec ultravysokofrekvenční hyperenergie kolem tohoto disku. V této pět milionů kilometrů široké okrajové oblasti se nachází výrazně vyšší intenzita záření (PR 2645 - komentář).

Samotný TRYCLAU-3 je součástí hyperprostoru a je přístupný z mnoha univerz. Uvnitř se nachází jiskřící a bublající světelné hemžení, které pochází z psionických informačních kvant, psiqů.

Dějiny

Kosmonukleotid byl dlouhou dobu předmětem konfliktu mezi chaotarchy a kosmokraty v různých vesmírech multiverza. Několik kobaltově modrých válců proto střežilo bránu TRYCLAU-3 ve standardním univerzu, na což současně dohlížely jednotky terminální kolony TRAITOR.

Podle Renyi-Hemdebba, posla kosmokratů, bylo zabezpečení brány nejvyšší prioritou. Citát: "Ten, kdo velí TRYCLAU-3, má v jistém smyslu přístup k evoluci veškerého bytí" (PR 2642).

Ve Varující činohře od Jezera slz byly události kolem TRYCLAU-3 zmíněny jako varovný příběh o tom, co se může stát národům, když se dostanou mezi fronty Vysokých mocností (PR 2579, PR 2642).

Kolem roku 3000 př. n. l. byla z pověření kosmokratů KURÝRNÍ SÍŤ se 48 okvětními lístky Časové růže umístěna do kruhu ve vzdálenosti pouhých čtyř světelných sekund kolem TRYCLAU-3, aby působila na kosmonukleotid. Jednotky mocností Chaosu nebyly schopny zabránit aktivaci KURÝRNÍ SÍTĚ. TAFALLA, jedna z dílčích entit TANEDRARU, byla během aktivace vtažena do nitra kosmonukleotidu a tam infikována negapsiqy (PR 2642).

Na počátku roku 1345 NGL se kosmonukleotid stal dějištěm a předmětem velké bitvy mezi silami Řádu a silami Chaosu, ovšem v jiném univerzu. Část jednotek terminální kolony TRAITOR, které tam byly rozmístěny, měla za úkol tento kosmonukleotid zneškodnit a uzavřít. Zda a nakolik se tento cíl podařilo splnit, není známo. Jisté je pouze to, že TRAITOR dokázal dobýt sektor vesmíru, v němž se nacházel přístup k TRYCLAU-3 (PR 2342).

Zdroje

PR 2342, PR 2579, PR 2642, PR 2645 - komentář

V tomto článku je použit překlad textu ze stránky »TRYCLAU-3« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)