Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Slovník > Entity > TAFALLA (entita)
hledat

TAFALLA (entita)

TAFALLA byla jednou ze čtyř částí superinteligence TANEDRAR.

Obecně

TAFALLA byla spolu s entitami NETBURA, DRANAT a ARDEN součástí TANEDRAR. Spojení těchto čtyř oduševnělých bytostí bylo reverzibilní; v pravidelných intervalech se vždy jedna ze čtyř Všebytostí oddělila od zbytku („odchod“) a po uplynutí určitého časového úseku se opět vrátila („návrat“). Z TANEDRAR se v rituálu návratu a odchodu pravidelně oddělovala také TAFALLA.

Dějiny

Za války proti Kuippri se Oraccameo pokoušeli nabýt beztělé nesmrtelnosti a vybudovali k tomuto účelu Světobič. Podle plánu měli být Oraccameo a čtyři další národy pomocí Světobiče spojeny do kolektivního jsoucna. Tento záměr však sabotoval Maran Dana Fogga, takže se integrace pěti entit nezdařila. TAFALLA, ARDEN, NETBURA a DRANAT, bytosti vzniklé z násilně oduševnělých národů, uprchly před z Oraccameo vzniklým QIN SHI do Escalianu (PR 2678).

TAFALLA si přisvojila jednu ze čtyř galaxií Escalianu, přičemž jako své pomocné národy upřednostňovala místní insektoidy. Vysoká rychlost jejich rozmnožování entitě zajistila nepřetržitý přísun vojáků. Dobytí druhé velké escalianské galaxie, patřící NETBUŘE, pomocí hmyzích Krolů, ztroskotalo navzdory ohromující přesile TAFALLINÝCH jednotek. Jak flotily Krolů, tak NETBUŘINO loďstvo, tvořené příslušníky lidu Šwanta, byly totiž zničeny mohutnými prostorovými otřesy (PR 2641).

Přibližně o 200 000 let později se entity TAFALLA, ARDEN, NETBURA a DRANAT setkaly k rozhovorům a rozhodly se spojit do jediné bytosti se statutem superinteligence. Jelikož z toho TAFALLA měla strach, mohlo k fúzi dojít až po uplynutí několika desetitisíciletí. Během splynutí však nastaly další vesmírné otřesy a narušily probíhající proces takovým způsobem, že nově vzniklá TANEDRAR nebyla zcela stabilní. V budoucnu docházelo v rituálu odchodu a návratu k uvolnění vždy jedné Všebytosti z kolektivu (PR 2641).

O nějaký čas později přišel do Escalianu z pověření kosmokratů konstruktér Šoloubwa, aby zde vystavěl KURÝRNÍ SÍŤ. Po dokončení byla KURÝRNÍ SÍŤ přesunuta ke kosmonukleotidu TRYCLAU-3, kde měla být použita jako zbraň proti flotilám chaotarchů. TAFALLA, která byla v té době uvolněna z TANEDRAR, se příliš přiblížila ke kosmonukleotidu, byla jím nasáta a uvnitř ji infikovaly negapsiqy. Po návratu do Escalianu bylo TAFALLE zapovězeno reintegrovat se do TANEDRAR, protože by superinteligenci dohnala k šílenství. Teprve když byla TAFALLA zbavena infikovaných součástí, které později získaly vlastní identitu a rovněž si říkaly Tafalla, dovolila redukovaná TANEDRAR nyní bezpečný návrat TAFALLY do kolektivu. TAFALLA však infekci nepřečkala bez následků. Její okolí, zahrnující celý Escalian, bylo totiž zacloněno před zrakem Vysokých mocností (PR 2642).

Když QIN SHI v roce 1470 NGL napadl Escalian, TANEDRAR se nezmohla na žádný za zmínku stojící odpor. QIN SHI pozřel NETBURU a DRANAT, zatímco se ARDEN a TAFALLE podařilo uprchnout. TAFALLA předala ARDEN velkou část své substance, načež se ARDEN vydala na cestu do anomálie, aby napadla QIN SHI. TAFALLA pak potkala SVÍTIVOST a plna nenávisti vůči kosmokratům na ni několikrát bezvýsledně zaútočila. Tím se velice oslabila a nakonec utrpěla smrtelné zranění. Umírající TAFALLA nyní požádala Perryho Rhodana o azyl. Perry Rhodan splnil nešťastné bytosti její poslední přání a uložil ji k věčnému spánku do nitra Slunce, z něhož byl předtím extrahován korpus ARCHETIM. Rhodan přitom doufal, že TAFALLIN přetrvávající vliv vyjme Mléčnou dráho, nebo dokonce celou mocenskou oblast ID z vnímání Vysokých mocností (PR 2698, PR 2699).

Zdroje

PR 2641, PR 2642, PR 2678, PR 2698, PR 2699

V tomto článku je použit překlad textu ze stránky »TAFALLA (Entität)« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)