Perry Rhodan 2698 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2698
Název:Nerkofóra
(Die Nekrophore)
Autor:Uwe Anton
Cyklus:Neuroversum
Vydáno poprvé:03. května 2013
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 17. ledna 1470 NGL
SVÍTIVOST se vrací – Alaska Saedelaere učiní rozhodnutí
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan – Bývalý Rytíř Hlubiny má rodinné problémy.

Komandant – Bývalý strážce nekrofóry se snaží prosadit vůli svých pánů.

Delorian Rhodan – Bývalý kronikář ID pokračuje v plánu Neuroverzum.

Samburi Yura – Bývalá pověřenkyně kosmokratů jde svou vlastní cestou.

Píše se rok 1470 Nového galaktického letopočtu – to odpovídá roku 5057 křesťanského kalendáře. Sluneční soustava beze stopy zmizela ze svého dědičného místa v kosmu.

Domovina lidstva byla transferována do miniaturního univerza, kde mají lidé nové, zvláštní sousedy. Reginaldu Bullovi se po četných střetech podaří s těmito ne právě přátelskými národy sjednat mír.

Nyní se Terranci musí obávat příchodu QIN SHI, negativní superinteligence, která vytvořila tento kapesní vesmír. Nepřátelská entita však nemá ani tušení, že se její pomocné národy postavily po bok lidí.

V galaxii Escalian a v malém vesmíru se nyní všechny plány blíží ke svému naplnění: QIN SHI touží ovládnout miniaturní univerzum, ale stejný záměr mají Delorian Rhodan a Samburi Yura. Perry Rhodan považuje celý tento experiment za právě tak nebezpečný, jako pošetilý – podobný postoj zastávají i kosmokraté. Jenže zatímco Rhodan argumentuje pouze slovně, kosmokraté se rozhodli sáhnout i poněkud jinému prostředku. Tím je NEKROFÓRA...


Komandant SVÍTIVOSTI svolí k vyjednávání, které se odehraje na palubě MIKRU-JON. Bytost je pro svůj vzhled pojmenována Březňák – tak si říkal potřeštěný zajíc z „Alenky v říši divů“. Březňák je patrně tvarový měnič. Když se mu Perry a Delorian Rhodanové odváží odmlouvat, dočasně přijme jinou podobu. Březňák nadále hrozí, avšak ukáže se, že je až zarážejícím způsobem mylně informován. Věří totiž, že Delorian spolupracuje s QIN SHI. Poskytne několikahodinovou lhůtu, během níž mají být splněny jeho požadavky. Delorian má však plán, informuje o něm otce a při dalším setkání prezentuje Březňákovi souřadnice Evoluxu. Delorian zcela nekompromisně oznámí, že použije KURÝRNÍ SÍTÍ a sud s nekrofórou přemístí ze SVÍTIVOSTI k loděniční planetě kosmokratů. Když Březňák rozkáže své lodi, aby zničila KURÝRNÍ SÍŤ, nic se nestane – Rhodan se později dozví, že Samburi Yura přeprogramovala pomocí nanogentů palubní počítač DAN. Březňák je přinucen k ústupu. Rhodan poblahopřeje synovi ke zdařilému blafu, avšak Delorian tvrdí, že svou hrozbu myslel zcela vážně.

V této patové situaci přichází Samburi Yura. Diskuze se zase jednou točí v kruhu. Rhodan zjišťuje, že už si není schopen rozumně promluvit s Mondrou Diamond. Ta myslí jen na syna a vyčítá Rhodanovi jeho chování. Alaska Saedelaere požádá Samburi Yuru o rozhovor mezi čtyřma očima. Enthonku stále ještě miluje, je však znechucen životem a má návrh, který bývalá vyslankyně kosmokratů akceptuje.

Mezitím proniknou QIN SHI, ARDEN a Okulár Multiverza do anomálie. Reginald Bull zavelí k ústupu poněkud scvrklého loďstvo do zdánlivého bezpečí sextadimového závoje. Okulár a Mrtvomozek ho následují. Když se QIN SHI občerství na obyvatelích systému Fa, vyrazí jeho kilometrový avatar proti sextadimovému závoji. Stále znovu je sice odražen, ale nasaje přitom spoustu energie. Stanice, z nichž je štít projektován, hrozí vypovědět službu. Tu vyzve příživnickou superinteligenci k boji ARDEN. QIN SHI však prokáže svou sílu – ARDEN je pohlcen a negativní jsoucno je nyní ještě mocnější.

Saedelaere se nabídne Březňákovi jako velitel SVÍTIVOSTI místo Samburi Yury. Zajíc považuje „kosmického člověka“ na vhodného a uzná, že Enthonka beztak pracovala pro kosmokraty jen s nevolí. Když se Saedelaere loučí s přáteli, pochopí Rhodan, co Maskonoš provedl – přenechal Yuře svůj buněčný aktivátor a za 62 hodin, tedy dne 20. ledna 1470 NGL, se rozpadne v prach...

Aktuální data:
20.1.2022
1565 před NGL
1. Katany Capitu 18995 da Ark
10022 pzA
JD: 2459599.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál