Perry Rhodan 2697 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2697
Název:Oblek univerza
(Der Anzug der Universen)
Autor:Arndt Ellmer
Cyklus:Neuroversum
Vydáno poprvé:26. dubna 2013
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 17. ledna 1470 NGL
Setkávají se u anomálie – fronty se vyjasňují
z Databáze Multiversa
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan – Otec se distancuje od syna.

Mondra Diamond – Matka musí přiznat barvu.

Craton Yukk – Vévoda se snaží udržet říši vcelku.

Samburi Yura – Enthonka jako zprostředkovatelka.

Ilustrace:
Perry Rhodan 2697 (Ilustrace 1)
© VPM kg.

Píše se rok 1470 Nového galaktického letopočtu – to odpovídá roku 5057 křesťanského kalendáře. Sluneční soustava beze stopy zmizela ze svého dědičného místa v kosmu.

Domovina lidstva byla transferována do miniaturního univerza, kde mají lidé nové, zvláštní sousedy. Reginaldu Bullovi se po četných střetech podaří s těmito ne právě přátelskými národy sjednat mír.

Nyní se Terranci musí obávat příchodu QIN SHI, negativní superinteligence, která vytvořila tento kapesní vesmír. Nepřátelská entita však nemá ani tušení, že se její pomocné národy postavily po bok lidí.

Aby byla stabilizována anomálie, v níž je nyní zachycena Sluneční soustava, je zapotřebí zajistit mnoho faktorů. Syn Perryho Rhodana si je toho dobře vědom a již dávno započal s realizací plánu, do kterého byli zapojeni i Terranci, a jehož vyvrcholení právě nastává. Nepostradatelný je přitom i OBLEK UNIVERZA...


Vztah Perryho Rhodana a Mondry Diamond je v hluboké krizi: Protože Rhodan vytrvale odmítá přistoupit na Delorianův návrh, je Mondra poněkud roztrpčená. Rhodan se snaží pochopit její mateřské city. Je připraven nechat ji jít, pokud by se rozhodla přidat k Delorianovi, ale s tím se Mondra nezdá být příliš spokojená.

Mezitím nastoupilo loďstvo QIN SHI k průniku do anomálie. Na místě je připraven také Světobič. Je zapotřebí jednat, ale Rhodan váhá a chová je podivně. Když potom přece jen nařídí útok na Světobič, nechce zahájit restart reorganizované obchodní hvězdy. Když se zdá boj ztracený, vynoří se Ennerhahl se světlobuňkou. Konečně Rhodan použije svůj pracontroller. Světobič je po společném úderu přece jen zničen. Poblíž se ukrývající ARDEN pohltí ve Světobiči zachycené duše.

Oblek univerza přiznává, že Rhodanem již celé měsíce manipuluje. Eroin Bleskač dostane od obleku koordináty, na nichž má nalézt něco velice důležitého. Rhodan rebelantský oblek přelstí, zatímco předstírá, že se chce krátce osprchovat. Jakmile odloží odbojný oděv, Gucky ho teleportuje pryč. Kajuta je zahalena do energetického pole. Tím se však oblek nenechá zastavit.

Objeví se Samburi Yura s kosmickou lodí, která se ohromně podobá SYZZELU, plavidlu kosmokrata Taureka. Bývalá vyslankyně Vysokých mocností je schopna ovládat jak BÁZI, tak i jednu starou strážní stanici kosmokratů a poblíž ležící časovou studnu. Samburi Yura vysvětluje, že jí strážní stanice padla do rukou jen díky tomu, že je Escalian pro kosmokraty od doby, kdy TAFALLA prožila traumatickou příhodu v kosmonukleotidu, zcela neviditelný.

Oblek univerza zotročí Mondru Diamond. Nasává její životní energii. Rhodan učiní rozhodnutí a nechá oblek přejít k Samburi Yuře. Tvrzení Enthonky, že Delorian sleduje čisté úmysly, už prostě není schopen uvěřit. ARDEN se teď snaží zachránit, co se ještě zachránit dá a všem Escalianům (nevyjímaje Alasku Saedelaera) udejme Escaran. ARDEN jako by se snažila posílit se pro rozhodující boj s QIN SHI.

Tu se materializuje SVÍTIVOST. QIN SHI je vyzván, aby zničil svůj miniaturní vesmír. Samburi Yura se má vrátit do služeb kosmokratů a vyčkat na trest, který jí bude určen. Pokud by byly tyto požadavky odmítnuty, celý sektor kosmu kolem galaxie Escalian zničí nekrofóra...