Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 2678
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2678
Název:Větrohra Oraccameů
(Das Windspiel der Oraccameo)
Autor:Michael Marcus Thurner
Cyklus:Neuroversum
Vydáno poprvé:14. prosince 2012
Vydáno v češtině: -
Čas děje: ?
Bojují o moc – a naleznou nesmrtelnost
Hlavní postavy románu:

Maran Dana Fogga – Tvor, který slouží.

Wörgut Gooswart – Oraccameo se musí osvědčit v mocenském pokeru.

Tion Youlder – Nejvyšší vládce má se svou galaxií dalekosáhlé plány.

Cofirazi Marturia – Ministr vidí v Gooswartovi protivníka na cestě k vrcholu.

Píše se rok 1470 Nového galaktického letopočtu – to odpovídá roku 5057 křesťanského kalendáře. Sluneční soustava před více než třemi měsíci beze stopy zmizela ze svého dědičného místa v kosmu.

Domovina lidstva byla transferována do miniaturního univerza, kde mají lidé nové, zvláštní sousedy. Situace se vyhrotí, když je Terry obsazena nepřáteli a Slunce zahaleno do neprostupné vrstvy. Od té chvíle bojují Pozemšťané o holé přežití.

O těchto událostech nemá Perry Rhodan ani potuchy. Také jeho to zaválo do odlehlých končin vesmíru. S dálkovou kosmickou lodí – legendární BÁZÍ – dospěl do dvojité galaxie Chanda. Zde panující superinteligence QIN SHI ke svým plánům potřebuje záhadný Okulár Multiverza.

S Rhodanovou pomocí uštědřilo odbojové hnutí armádě superinteligence těžkou porážku a nakonec se odhodlalo k rozhodujícímu úderu. Chanda je tedy osvobozena a pod Ramozovým vedením ji snad čeká klidná budoucnost. Boj proti entitě se však pouze přesunul na jiné místo. O vzniku QIN SHI vypráví VĚTROHRA ORACCAMEŮ...