Perry Rhodan 2679 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2679
Název:Pán tváří
(Der Herr der Gesichter)
Autor:Marc A. Herren
Cyklus:Neuroversum
Vydáno poprvé:
Vydáno v češtině: -
Vznik superinteligence – QIN SHI ovlivní životy miliard
Hlavní postavy románu:

QIN SHI – Vznikne nová bytost a chce růst.

Wörgut Gooswart – Oraccameo se ztrácí v moři tváří.

Mekaren – Protektor dá prostor pochybnostem.

Peregrin – Poutník poučí QIN SHI.

SIL – Naivní bytost padne do pasti.

Píše se rok 1470 Nového galaktického letopočtu – to odpovídá roku 5057 křesťanského kalendáře. Sluneční soustava před více než třemi měsíci beze stopy zmizela ze svého dědičného místa v kosmu.

Domovina lidstva byla transferována do miniaturního univerza, kde mají lidé nové, zvláštní sousedy. Situace se vyhrotí, když je Terry obsazena nepřáteli a Slunce zahaleno do neprostupné vrstvy. Od té chvíle bojují Pozemšťané o holé přežití.

O těchto událostech nemá Perry Rhodan ani potuchy. Také jeho to zaválo do odlehlých končin vesmíru. S dálkovou kosmickou lodí – legendární BÁZÍ – dospěl do dvojité galaxie Chanda. Zde panující superinteligence QIN SHI ke svým plánům potřebuje záhadný Okulár Multiverza.

S Rhodanovou pomocí uštědřilo odbojové hnutí armádě superinteligence těžkou porážku a nakonec se odhodlalo k rozhodujícímu úderu. Boj o Chandu je u konce.

Nebezpečí tím však není zažehnáno, ba právě naopak: Začíná invaze do Escalianu. Tamější superinteligence TANEDRAR bude potřebovat pomoc, aby se ubránila QIN SHI, známému také jako PÁN TVÁŘÍ...


Maran Dana Fogga udělal osudovou chybu. Připustil, aby do sebe QIN SHI nasál jeho vědomí. Tak se nová entita dozví, kde se ukrývá její nesmiřitelný protivník a může – přinejmenším dočasně – zahnat svůj nenasytný hlad, zatímco pohltí Foggův lid – Ememtheny – a posílí se jeho životní energií. QIN SHI posléze vylidní i další planety, přesto je nucen ukládat se na dlouhé časové úseky do spánku. Aby po procitnutí nemusel sám pátrat po vhodných světech k „občerstvení“, naplánuje nasazení Světobiče a zrekrutuje si pomocné národy, které kontaktuje v podobě jedinců z jejich vlastních řad. Jako nejcennější přisluhovači se osvědčí Xylthové. Ti podporují vývoj jiných inteligentních národů, pomáhají jim v růstu a nakonec je „vysají“ prostřednictvím Světobiče. Foggův plán definitivně selže. QIN SHI nedegeneruje, jak bylo zamýšleno, ale namísto toho neustále roste a sílí.

Aktuální data:
28.11.2021
1566 před NGL
28. Coroma 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459546.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!