Perry Rhodan 2579 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2579
Název:Herci a mrtví
(Der Spieler und die Toten)
Autor:Marc A. Herren
Cyklus:Stardust
Vydáno poprvé:21. ledna 2011
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1463 NGL
Je součástí hvězdné činohry – android tuší velké nebezpečí
Hlavní postavy románu:

Alaska Saedelaere – Nositel masky sleduje upomínající činohru a navštíví zvláštní světy.

Eroin Bleskač – Commo'Dyr objeví mrtvé.

Vetri – Pečovatelka už není ani trochu laskavá.

Ors Tafalla a Gommrich Dranat – V jejich rolích kancléře a blázna se dvojice bezmezně nenávidí.

Samburi Yura – Pověřenkyně kosmokratů stojí před první velkou zkouškou.

V Mléčné dráze se píše rok 1463 Nového galaktického letopočtu – to odpovídá roku 5050 křesťanského kalendáře. Už více než sto let panuje v Mléčné dráze mír. Avšak když začnou Pozemšťané zkoumat tajemnou transportní polyportsíť, relikt dávných časů, rozhoří se konflikt s Frekvenční monarchií. Ta si nárokuje vládu nad všemi polyportdvorci a její síly útočí z palub křižníků, vytvořených z formovací energie, nebo skrze transferové komíny polyportdvorců.

Lidstvo a jeho spojenci kladou houževnatý odpor – bitvy zuří v Mléčné dráze i v blízké Andromedě. Pozemšťané posléze odhalí Achillovu patu Vatroxů, vládců Frekvenční monarchie: ti mohou následovat cestu „znovuzrození“ na jeden ze svých hibernačních světů. Zničením těchto bašt a polapením volných vědomí Vatroxů je moc Monarchie prakticky zlomena.

Tím však není hrozba zažehnána docela: Stále jsou zde přinejmenším dvě soupeřící Všebytosti, odvozující svůj původ od Vatroxů. Zejména VATROX-VAMU se zdá být konkurentem a soupeřem ve snaze zachránit superinteligenci ID pomocí psionické energie tajemného PARALOX-ARZENÁLU.

Mezitím Nositel masky a Nesmrtelný Alaska Saedelaere pokračuje s tím kobaltově modrým vesmírným korábem SVÍTIVOST v pátrání po Samburi Yuře a tajemné Časové růže. Přitom se s ním setkají HERCI A MRTVÍ...


Pomocí zařízení ROTORU-G skenuje Eroin Bleskač kosmické lodi, kroužící okolo Tolmaru a zjistí, že v žádné z nich nelze zachytit živé bytosti. Stejně mrtvá je i samotná planeta, na kterou se android zakrátko znovu vypraví. Vyhodnocení radiokomunikačního provozu v systému objasní, že se jedná výhradně o záznamy. Všechny živé bytosti v soustavě současně zahynuly již před 2000 až 2500 lety. Kromě toho android vypátrá, že vyzařování trojúhelníkové konstelace je zaostřeno na oblast plošiny Hvězdného divadla. Vliv tohoto záření přitom nikdo nemůže příliš dlouho přežít.

Aktuální data:
3.8.2021
1566 před NGL
1. Ansoor 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459429.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!