Perry Rhodan 2578 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2578
Název:Hvězdné drama
(Das mahnende Schauspiel)
Autor:Marc A. Herren
Cyklus:Stardust
Vydáno poprvé:14. ledna 2011
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1463 NGL
Nositel masky hledá černou díru – a objeví se na fantastickém jevišti
Hlavní postavy románu:

Alaska Saedelaere – Nositel masky se zúčastní neskutečné divadelní hry.

Eroin Bleskač – Commo'Dyr zaplatí sázku.

Vetri – Žena okouzlující krásy.

Ors Tafalla a Gommrich Dranat – Herci vystupují jako kancléř a blázen.

V Mléčné dráze se píše rok 1463 Nového galaktického letopočtu – to odpovídá roku 5050 křesťanského kalendáře. Už více než sto let panuje v Mléčné dráze mír. Avšak když začnou Pozemšťané zkoumat tajemnou transportní polyportsíť, relikt dávných časů, rozhoří se konflikt s Frekvenční monarchií. Ta si nárokuje vládu nad všemi polyportdvorci a její síly útočí z palub křižníků, vytvořených z formovací energie, nebo skrze transferové komíny polyportdvorců.

Lidstvo a jeho spojenci kladou houževnatý odpor – bitvy zuří v Mléčné dráze i v blízké Andromedě. Pozemšťané posléze odhalí Achillovu patu Vatroxů, vládců Frekvenční monarchie: ti mohou následovat cestu „znovuzrození“ na jeden ze svých hibernačních světů. Zničením těchto bašt a polapením volných vědomí Vatroxů je moc Monarchie prakticky zlomena.

Tím však není hrozba zažehnána docela: Stále jsou zde přinejmenším dvě soupeřící Všebytosti, odvozující svůj původ od Vatroxů. Zejména VATROX-VAMU se zdá být konkurentem a soupeřem ve snaze zachránit superinteligenci ID pomocí psionické energie tajemného PARALOX-ARZENÁLU.

Mezitím Nositel masky a Nesmrtelný Alaska Saedelaere pokračuje s tím kobaltově modrým vesmírným korábem SVÍTIVOST v pátrání po Samburi Yuře a tajemné Časové růže. Přitom se nachomýtne k HVĚZDNÉMU DRAMATU...


Aktuální data:
3.8.2021
1566 před NGL
1. Ansoor 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459429.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!