Thez

Thez je fojtem Začasé země.

Všeobecně

Pozice entity Thez v kosmologii Perryversa není jednoznačně definována. Není však pochyb o tom, že Thez v cibulovém modelu zaujímá pozici ve vrstvě, která leží nad úrovní kosmokratů a chaotarchů. Podle Pensorových údajů se Thez nalézá blíže u Horizontu ZÁKONA než uvedené Vysoké mocnosti (PR 2831).

Také vztah mezi pojmy Thez a polnosti Thezu není ještě dostatečně objasněn. Dle informací Cüünů jsou Fauthové zástupci entity Thez. Tyto bytosti vzešly ze správce polností Thezu (PR 2829).

Dějiny

Když si Atlan v roce 2271 NGL (palubní času lodi ATLANC) v Synchronii promluvil s konfigurátorem stanice ANNDRIM, bylo mu sděleno, že se vně Synchronie nalézá už jen kaše z pomalu se odpařujících singularit a nehmotné částice. Konec universa je tam nadosah. Fojt ANNDRIM nikdy nenavštívil. Podle konfigurátorových informací je fojt zlomený a Thez vyblednul. Atlan, který se tehdy poprvé dozvěděl o existenci této bytosti, se s Thezem rozhodl setkat. Konfigurátor řekl, že je to nemožné (PR 2822).

Cüüny byl Atlan o něco později informován, že Thez je fojtem Začasé země a je zastupován Fauthy (PR 2829).

Když se Atlan setkal s Pensorem a řekl mu, že chce mluvit s Thezem, dostal Arkonidan vyučovací hodinu kosmologie. Pensor Atlanovi vysvětlil, že se Thez vyvinul podstatně dál než kosmokraté a chaotarchové. Thez je před nimi tak napřed, že by mu měly Vysoké mocnosti problém vůbec porozumět (PR 2831).

Zdroje

PR 2829, PR 2831

V tomto článku je použit překlad textu z článku »Thez« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)
Aktuální data:
28.1.2022
1565 před NGL
3. Eylon 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459607.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál