Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 1148
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1148
Název:Černá pyramida
(Die schwarze Pyramide)
Autor:Kurt Mahr
Cyklus:Nekonečná Armada
Vydáno poprvé:1983
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 427 NGL = 4014
Akce na malé planetě - závod o Armadokroniku
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan - Terranec při pátrání po Armadokronice

Waylon Javier - velitel BÁZE

Jercygehl An - velitel Cygridů

Quzanne Stone - velitelka letky space-jetů

Les Zeron - nexialista v nouzi

Sin-Ho- velitel expedice Langquartů

Sedm bílých havranů1) přiletí k BÁZI-JEDNA, předá galaktikům souřadnice místa, na kterém je ukryta Armadokronika2), a nabádají Perryho Rhodana ke spěchu, protože po této vzácné věci právě natahuje ruce i nepřítel.

Na druhé planetě malého rudého slunce, která je kvůli obrovské fádní síti, která pokrývá její povrch, pojmenována Příze, je objevena Armadokronika, matně šedý, více než 4 kilometry vysoký tetraedr z rovnostranných trojúhelníků, který se řítil při pokusu dostat se do bezpečí. Na Přízi přistanou čtyř space-jety. Všechny snahy o proniknutí do Armadokroniky ztroskotají. Teprve když je odražen sled impulzů, které přicházejí z vnitřku pyramidy, mohou Rhodan, Jercygehl An, Quzzane Stone, Ezer Hwong, Vilgen Narman a Horace Bebillet-Stansford vstoupit do Armadokroniky. Když si vetřelci musejí vybrat mezi 17 přepážkami, vzpomene si Jercygehl An, že dějiny Nekonečné Armady jsou rozděleny do pěti epoch a její cesta musí přejít přes sedmnáct etap, dokud se konečně nedosáhne cíle rehabilitovat TRIICLE-9. Zatímco zvolí pátou ze sedmnácti bran, dostane se Rhodan a jeho společníci do vnitřku dutého prostoru pyramidy, jejíž zdi obsahují v miliardách 25 centimetrů dlouhých skříněk Wommy, malé, bledě modré, humanoidní bytosti s nafouknutou dolní částí těla a bezokými obličeji, kteří sami sebe označují za Strážce vědomostí. Každý z nich si pamatuje jeden malý detail z dějin Armady, který mentálním hlasem zopakuje, jakmile se jeho skříňka otevře. Rhodanovi se ale nepodaří určit pořadí, ve kterém jsou Wommové seřazeny.

Mezitím k Přízi přiletí tři obrovské vejčité útvary, na kterých jsou radiálně umístěny Goon-bloky. Jsou to kosmické lodě Langquartů (Armadojednotka 6819), kteří mají z pověření Armadokováře, kterého sami nazývají synem pána, zachránit vědomosti Armadokroniky. Zatímco Jercygehl An na vlastní přání zůstává v pyramidě, vrací se Rhodan se čtyřmi Terranci dočasně zpět ke space-jetu a vezmou si Armadoplamen, aby vůči Langquartům mohli vystupovat jako Armadisté. Pěti Terrancům se nejprve podaří zdržet do Armadokroniky proniknuvší Langquary, zatímco uvolní sto Wommů, kteří svým vyprávěním získají Armadisty do své moci. Brzy na to ale Rhodan a jeho společníci podlehnou číselné převaze Langquartů. Jercygehl An se pokusí vyměnit Terrance za Langquarty, které nexialista Les Zeron zajmul mimo pyramidu s podporou fádní sítě, která s pochmurnými rostlinami Příze žije v symbióze. Během jednání se nad planetou objeví stovky Armadospáčů neznámého původu. Langquarti a Terranci se stáhnout zpět do lodí, Goon-bloky s Armadokronikou zmizí v hyperprostoru. Jednoho Wommeho, který dokáže vyprávět o osudu národa Zengu v galaxii Mrando, si Rhodan vezme s sebou.