Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 1103
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1103
Název:Outsider Armady
(Außenseiter der Armada)
Autor:Detlev G. Winter
Cyklus:Nekonečná Armada
Vydáno poprvé:1982
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 426 NGL = 4013
Žije jako vyobcovaný - je to Pseudoarmadista
Hlavní postavy románu:

Öhna Näjahrs - Pseudoarmadista na útěku

Ürkahn - Näjahrsův robotický průvodce

Farslüina - žena z národa Kolkoků

Tanwalzen - velitel lodi PREZIDENT

Icho Tolot - Haluťan si troufne k výpadu

Jercygehl An - Cygride dostane na nové příkazy

Mladý Helkide Öhma Näjahrs, malý živý tvor s břichatým tělem, dvěma rukama, dvěma nohama a bezvlasou hlavou se dvěma očima, třemi dýchacími otvory a ústy s plnými rty, nedisponuje Armadistům geneticky ukotvovanou touhou po pátrání po TRIICLE-9. Na Äondic-Twu, Armadopečeťolodi1), je mu odepřen Armadoplamen. Přes zákaz opustí svůj národ a jako Pseudoarmadista musí být neustále na útěku před Armadomontéry.

Poté co Kolkok Farslynina Helkidovi obstará několikaletý útulek ve Spací bóji2) svého národa, podaří se Näjahrsovi, jednoho Armadomontéra, kterému dá jméno Ürkan, přemoci pomocí logického konfliktu a udělat si z něj pomocníka. Společně s ním dostane osm metrů dlouhý, stejně tak široký a pět metrů vysoký Goon-blok pod svou kontrolu. S tímto Armadospáčem3), pojmenovaným ZUTÄK (svoboda), pronikne Näjahrs k PREZIDENTOVI, s jehož posádkou se jako cizí těleso v Nekonečné Armadě cítí být příbuzným. Ačkoliv ho Galaktikové přijmou a jsou připraveni ho ukrýt, uprchne Helkide se ZUTÄKEM pryč, když Cygridé na loď zaútočí.

Armadosrdce nechá PREZIDENT odtáhnout4) a dá Jercygehl Anovi rozkaz prozkoumat oblast trosek. V domnění, že útok Cygridů byl namířený proti němu, zamíří Näjahrs v zoufalé naději k TRIICLE-9 a zřítí se do rotující nicoty.