Perry Rhodan 1256 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1256
Název:Pěst válečníka
(Die Faust des Kriegers)
Autor:Peter Griese
Cyklus:Chronofosíle - Vironauti
Vydáno poprvé:1985
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 429 NGL = 4016
Dědictví Věčného válečníka ožívá - Cloreoňanům hrozí zánik
Hlavní postavy románu:

Reginald Bull - Terranec se zabývá »Pěstí válečníka«

Vathin - Cloreoňan z Ciclaunu

Rainer Deike a Jizi Huzzel - nerovnoměrný pár

Volcayr - Elfahder

Tarcicar - admirál Ciclaunu

Comanzatara - samičí rostlina

Volcayr, který se označuje za zbrojnoše válečníka, unese Reginalda Bulla se svým pancéřákem do podzemního zařízení, ve které ze žlutých kuliček vzniká robotské vojsko válečníka Kalmera. V Bullovi vidí Elfaher, který se už pět tisíc let zdržuje na Poustevníku, nevědomého pomocníka válečníků. Když skupina cloreonských protilátek prchne před cizími roboty, přivede Volcayr Terrance na jeho přání na povrch planety. Bull je vzat na palubu koloniálními Cloreony, kteří se s 3000 loděmi objevili ve Virgo-Tor.

Již během průzkumu neživé planety Holocaust1) se vydají Terranci Rainer Deike a Siganka Jizi Huzzel, dva biologové, se segmentem 1234 ZÁĎOVÁ PALUBA, aby navštívili okolní světy. Na magnetickém záznamu naleznou informace, že samičí rostlina Comanzatara hledá pomocníky, kteří pro ní najdou odpověděď na věčnou otázku. Ve výzvě se mluví o planetách Ciclaun, Perpetim, Sans-Cror, Alvaandoree, Manludum a Vilyandoc, které pro Comanzataru znamenají místa selhání. Deike nalezne na koordinátách uvedených v poselství rostlinu a věnuje jí Jizi Huzzel ke 108. narozeninám. Comanzatara je metr vysoká, zakřivená, s malými, ale tvrdými kořeny, čtyřmi tmavozelenými listy a hlavovitým poupětem, jehož barva reaguje na příslušnou náladu2). Když se svazek EXPLORERu vydá k Virgo-Tor1), odletí ZÁĎOVÁ PALUBA na Ciclaun, jejíž flotila se připravuje k poslední bitvě. Od koloniální Cloreoňana Vathina se biologové dozvědí o válečníku Kalmerovi a jeho čestném kodexu. Během rozhovoru Comanzatara zmizí. Oba biologové dorazí do Virgo-Tor a setkají se v 500x400 metrů velké Cloreonské vlajkové lodi CICLANT s Bullem. Koloniální Cloreoňan vysvětlí Vironautům, že zachovávají tradice svých předků a zamýšlejí po boku válečníka bojovat proti obyvatelům Poustevníku, protože v organizmu podobné společnosti tradicionalistických Cloreoňanů vidí zrůdnost. Jizi Huzzel pátrá po místě pobytu Comanzatary, ale jeden starý Cloreoňan si může vzpomenout jen na pověst o Comanzatare, osamělé a hledající.

Když se Vironauti vrátí ke své lodi, objeví se opět rostlina a vysvětluje, že musela pryč, protože by neunesla neúspěch připomínající přítomnost Cloreoňanů. Aby Comanzataře pomohli při pátrání, opustí Deike a Jizi Huzzel se ZÁĎOVOU PALUBOU soustavu Virgo-Tor3).

Mezitím poradí Virohlas EXPLORERu Bullovi, aby využil technické možnosti Permitu, aby zabránil poslední bitvě.

Aktuální data:
3.7.2022
1565 před NGL
27. Dryhan 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459763.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál