Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 1255
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1255
Název:Operace karanténní štít
(Unternehmen Quarantäneschirm)
Autor:Arndt Ellmer
Cyklus:Chronofosíle - Vironauti
Vydáno poprvé:1985
Vydáno v češtině: -
Čas děje: kolem 1000 př.n.l./ 429 NGL = 4016
Před rozhodnutím - válečnické vědomí přebírá moc
Hlavní postavy románu:

Reginald Bull, Stronker Keen, Elias Kantall a Diogenes - Vironauti na Poustevníku

Haiikin - velitel skupiny koloniálních Chloreoňanů

Sandanmag - expeditor

Volcayr - Elfahder se objevuje

Archiv, který v Reginaldu Bullovi rovněž vidí válečníka, vypráví o cloreonských dějinách:

Pět tisíc let v minulosti zahrnovala hvězdná říše Cloreoňanů vedle Virgo-Tor další šest slunečních soustav. Krátce než se kolonie zřekli mateřského světa, objevila se ve Virgo-Tor flotila válečníka Kalmera, před kterou Cloreoňany už varovali jiní astronauti. Protože Cloreoňané nejsou připraveni podrobit se okupantům, poručí Kalmer svému Elfahderovi zničit pět vnějších planet systému. Polovina obyvatel přijde o život. Kalmer obklopí Cloreon karanténím štítem a dá Cloreoňanům lhůtu pěti tisíc let, po jejímž uplynutí se vrátí a bude požadovat trest za způsobenou potupu. Pokud se do té doby stanou dostatečně silnými, že v poslední bitvě odolají, akceptuje je jako válečníky a vyzdvihne je na Elyšské pole, jinak je zničí. Zajati pod energetickým štítem, se Cloreoňané kvůli meteoritickému bombardování a Elfahderům geneticky změní, agresivní příroda je přinutí k nemilosrdnému boji o přežití. Stáhnou se do bývalých protiatomových bunkrů a vyvinou si organismus připomínající společnost.

V důvěře v Permit nabídne Bull, který chce za všech okolností zabránit válce, že vyřadí karanténní štít a tak Cloreoňanům umožní útěk. V tento moment ale »Válečné vědomí«, MATKOU pro setkání s Kalmerem vypěstovaná mozková buňka, protilátka zvláštní síly a inteligence, telepatickou kontrolu nad »Tělem«, a Bull musí prchnout.

Mezitím se ve Virgo-Tor objeví polovičnímu vejci se podobající lodě koloniálních Cloreoňanů, kteří se díky izolaci od svého mateřského světa vyvinuli ve vojensky vedené národy. Koloniální Cloreoňan Haiikin, jehož vzhled odpovídá prapůvodní formě Cloreoňanů, oznamuje Vironautům svazku EXPLORERu, že Modrá garda systému Ciclaun, Zelená garda Perpetimu, Rudá garda Sans-Croru, Šedá garda Alvaandoree, Purpurová garda Manludumu a Černá garda Vilyandocu jsou připraveni k boji s Kalmerem. Haiikin zavede Viroloď PIZARRO, která vezme Bulla a Stronker Keena na palubu, k řídící stanici karanténního štítu na severním pólu Poustevníka. Protože se roboti stanice skloní před Bullovým Permitem, může být štít deaktivován. Když Haiikin ale překvapivě oznámí, že podle zákonu se poslední bitvě nesmí uniknout, protože válečník Kalmer jednal ve smyslu filozofie Permanentního konfliktu, objeví se v řídící centrále Elfahder Volcayr a vysvětluje, že je připraven pro poslední bitvu.