Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 1275
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1275
Název:Gorim-Station
(Die Goim-Station)
Autor:Peter Griese
Cyklus:Chronofosíle - Vironauti
Vydáno poprvé:1986
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 429 NGL = 4016
Na westside Siom Som - Vironauti a Elfahderové v boji
Hlavní postavy románu:

Longasc - Shabare věří v bohatou kořist

Pathythia Baal - antijské dívce se stýská po domově

Cher'ub - rezolutní Shabarka

Laymonen - šílená materiální projekce

Ronald Tekener - Smíšek v boji proti Elfahderům

Coryam, Gaahrl a Vartys - trojice vzteklých Elfahderů

Zatímco EXPLORER 1) a ESKULAP1) po dosažení Siom Som letí do východní části galaxie, ve které se nachází říše Pěvců z Ophalu a planeta Mardakaan, a LOVELY BOSCYK se věnuje pozorování Heraldické brány v galaktickém centru2), se Ronald Tekener1) v naději, že najde stopy zmizelé posádky Tsunami, nechá Longascem1) dovést k Věčným válečníkem Ijarkorem zničené Gorim-Station na Shaddimu (Kteří zemřou bolestivou smrtí), první planetě bílého trpaslíka Ak'abahr (Popel budoucnosti) ve westside. Při letu na Shaddim zachytí Longasc radiogram Shabarky Cher'ub, která varuje před Laymonem, šílenou bytostí v Gorim-Station, a Elfahdery Coryamem, Gaahrlem a Vartysem. Aby našel Cher'ub, přistane CANTLERY, ve kterém se nachází také Pathytia Baal1), u Gorim-Station. Dvacet metrů vysoká ruina má formu ruky s 200 krát 110 metrů dlouhou dlaní a čtyřmi 100 metrů dlouhými a 20 metrů širokými prsty.

Tři Elfahderové projeví úctu Tekenerovu permitu, který rovněž s LASHATEM přistál, a vyprávějí Terranci, že na Mardakaanu, jediné planetě rudého obřího slunce D'haan, Gorimové testovali své druhy ve »hře života« na schopnost stát se členy Ijarkorovy družiny.

Laymonen se ukáže být beztělným vědomím Queriona, kterému porucha materiálního projektoru, skrze který se chtěl zhmotnit, znemožnila prchnout při útoku Ijarkora na stanici se svými druhy pomocí absolutního pohybu přes psionickou síť. Skrze projektor na stanici vázaný Querione se zmocnil Longascova těla. Když se dozví, že Vironauti znají Kytomu3), která rovněž patří k národu Querionů, vysvětluje Laymonen, že stavitelé Gorim-Station, ke kterým patřilo mnoho Querionů, bojovali proti Věčným válečníkům, protože tito se zázraky ESTARTU vytvářejí v universální psionické síti umělé tišiny a tak ohrožují kosmonukleotid DORIFER a morální kód4). Tekener odepře Laymonenovu prosbu, aby ho zničením materiálního projektoru osvobodil, ale bodlákožába Plump deaktivuje přístroj.

Longasc a Cher'ub se odpojí od Vironautů, kteří chtějí následovat EXPLORER a je jim jako svatební dar přenechána Gorim-Station5).