Perry Rhodan 1304 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1304
Název:Soud Elfahderů
(Das Gericht der Elfahder)
Autor:Arndt Ellmer
Cyklus:Síťochodci
Vydáno poprvé:1986
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 445 NGL = 4032
Prozření na Elfahdu - národ na rozcestí
Hlavní postavy románu:

Reginald Bull - Toshin před soudem

Bonifazio Slutch - Byllyho vynalézavý adjunt

Meglamath, Turpol a Shematin - žalobce, soudce a obhájce u soudu Elfahderů

Volcayr - zachránce v nouzi

Perry Rhodan - Terranec přijímá zprávu

Protože v prstenci planety Gorleym zaslechli, že bratři Gamtsaka ve vnějším sektoru Absantha-Gom zpozorovali dvě lodě, jejichž popis Reginaldu Bullovi připomene na Aquamarinu objevený kartaninský vrak1), odlétá šest set vironautů svazku EXPLORERU, ke kterému vedle prvního segmentu patří také DORNSEE, NO PROBLEM, CHLOE, AVIGNON, PRIVATE COLLECTION, BLAKENBURG, LOVELY&BLUE, NITSCHKA, FOO BIRD a OCTOBER SEVENTH, na Muantok, pouštní svět v systému Kraa ležícímu poblíž překrytové zóny v Absantha-Gom.

Gavvron Zamtang a Tanjung Gamtsaka vypravují, že vedle kosmické obou kosmických lodí v severním výběžku Absantha-Gom nalezli Lao-Sinhy, cizí národ, který disponuje zajímavým zbožím. Aby vydáním Toshina získal přízeň Věčného válečníka Granjcara, zajmou bratři Gamtsaka Bulla a Stronker Keena, ale Bonifazio Slutch1) je pomocí triku oklame a oba vironauty osvobodí.

Se svým síťovým kodérem deponuje Bull v informačním uzlu psionické sítě poselství pro Perryho Rhodana, ve kterém ho informuje o Lao-Sinh a svého přítele vyzívá k setkání na Bonfire1) mezi 1. a 10. listopadem 445 NGL. Během letu ke světu volného obchodu přinutí v systému Aachd elfahdská patrola svazek EXLORERU k přistání na Elfahdu2). Bull, Keen, Lavoree, Slutch a němý vironaut Parlan jsou internováni.

Navzdory Volcayrově3) akci patří jen čtyřicet procent z deseti milionů Elfahderů k Azimu (Zamyšlení), kteří odmítají Permanentní konflikt, zatímco ostatní jsou věrní kodexu a padesát tisíc z nich slouží jako vojáci a poslové Věčných válečníků.

Po dvou a půl týdnech je Bull postaven před soud. Maglamath, kodexu věrný nejvyšší žalobce Elfahdu, vyčte Toshinovi, kvůli jeho spolupráci s mnoha skupinami rebelů iniciaci povstání, které by mělo otřást základním pilířem mocenské oblasti ESTARTU. Bullů obhájce, slavný advokát Shematin, uvede, že podle výroku Ijarkora jsou buřičské síly přirozenou součástí Permanentního konfliktu a že jeho mandant dosud nic trestuhodného neudělal.

Azimu si potají vzpomene na zlatý věk Elfahderů, který začal před 250 tisíci lety a před 50 tisíci lety ho ukončila velká katastrofa, která trvala pět tisíc let a byla překonána s podporou Věčného válečníka Ayanneha. Ten se před 33‘000 lety vrátil a podrobil Elfahdy kodexu2).

Teprve když je zveřejněno, že Parlan ve své cele hladoví, a objeví se Volcayr, který zachytil Slutchovo volání o pomoc, a svým občanům připomene, že on sám jedná v rozporu s hodnotami kodexu, jsou vironauti propuštěny. Počátkem prosince odlétá EXPLORER dále na Bonfire4).

Ze Sabhalu se mezitím Rhodan vydává na setkání s Bullem.

Aktuální data:
5.7.2022
1565 před NGL
29. Dryhan 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459765.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál