Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 1285
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1285
Název:Hra života
(Das Spiel des Lebens)
Autor:Kurt Mahr
Cyklus:Chronofosíle - Vironauti
Vydáno poprvé:1986
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 429 NGL = 4016
Pyrrhovo vítězství na Mardakaanu - dva Terranci jsou zavrženi
Hlavní postavy románu:

Roi Danton a Ronald Tekener - Vironauti se osvědčí jako neortodoxní bojovníci

Volcayr - umírající ve Hře života

Reginald Bull a Irmina Kotčistovová - jsou zavrženi jako kodexoví zločinci.

Graucum - Paniš Paniša z Mardakaanu

Ijarkor - Věčný válečník rozhoduje

Reginald Bull, který musí zjistit, že 48 přeživších z TSUNAMI-113 a 1141) stojí pod vlivem kodexových molekul a dobrovolně se zdržuje v Upanišadu, je zatčen společně s jo Polynaise. V Hře života musí Roi Danton a Ronald Tekener v rolích mladého hraběte Sortuuna z Tjannu a hospodáře Wrashe jako techno-rebelové přemoci Targiivu, tyrana středověké říše Huun. Místo, aby následovali kodex cti techno-rebelů, přemůžou Targiiva lstí. Zatímco podplatí některé ophalské pěvce, postará se Salov v konečné fázi her o to, že si Danton a Tekener uvědomí svou identitu a poznají, že jejich soupeř Targiiv je ve skutečnosti Volcayr, který je kvůli Graucumem vyvolaného předávkování kodexovým plynem2) na pokraji smrti. Oba Terranci dopraví Elfahdera k Irmině Kotčistovové, která mu ošetřením Antimachem zachrání život. Když je metabio-seskupovačka zatčena kvůli kodexovému rouhání, zahladí Volcayr v její laboratoři všechny stopy po protijedu, dříve než je také uvězněn.

Hlas Věčného válečníka Ijarkora prohlásí Irmínu Kotčistovovou a Bulla za psance a zakáže jim na devadesát devět let opustit dvanáct galaxií ESTARTU. Jako symbol zneuctění dostanou znamení Toshin, tmavorudé, kruhové a jako mince velké vyvýšení na čele, které je zabije výbuchem, pokud opustí hranice mocenské oblasti. Aby Dantona a Tekenera, vítěze Hry života3), dále prověřil, vyzve je Ijarkor, aby prošli Heraldickou bránou a přes Královskou bránu se dostali do centra tišinaté zóny, kde se s ním mají setkat.

Bull a Irmína Kotčistovová se stáhnou zpět do lodního svazku, který je složen z EXPLORERU, ESKULAPU a LIVINGSTONA, ve kterém se stále ještě zdržují Cappinové Neiradyr, Scharlom a Dorschorow4). Volcayr je společně se 48 terranskými Shany odvezen do kosmické lodi Věčného válečníka, která opustí Mardakaan5).