Perry Rhodan 1305 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1305
Název:Dům pěti stupňů
(Das Haus der fünf Stufen)
Autor:Arndt Ellmer
Cyklus:Síťochodci
Vydáno poprvé:1986
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 445 NGL = 4032
Návrat na Bonfire - Bull pátrá po Lao-Sinh
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan - následuje výzvu přítele

Reginald Bull - Toshin se vrací zpět na Bonfire

Bonifazio Slutch - Bullyho adjunt

Hatchertoq, Rauderfehn a Gurleshad - členové Potea

Faragha - Nakk

2. prosince 445 NGL dorazí Perry Rhodan na planetu Arom a odlétá odtamtud s nákladní lodí humanoidních Geliodů na Bonfire. Zde si prohlédne město Kiva a navštíví věž, ve které je zobrazeno dvanáct galaxií ESTARTU se symboly svých kosmických zázraků: Heraldická brána ze Siom Som1), Orphišský labyrint z Trovenooru2), Menetekelndenské efemeridy z Absantha-Gom3), Stygiští síťoví rybáři z Absantha-Shad, zpívající, tančící moduly ze Syllagaru4), Obchodní tender ze Shufu5), Ztracené dárky Hesperidek z Muunu6), smaragdový měsíční klíč z Palcaquaru, heliophilní zlatý déšť z Urumbaru7), Charybdiské sirény z Dhatabaaru8), Elyšské prstence z Erendyry9) a Stroboskopické Danaidy z Mujadjhu. Agent Villeyah10) se pokusí Rhodana zabít a sestřelí také geliodskou nákladní loď. Jedná z pověření Hatuatano (Dům pěti stupňů), skupiny založené Věčnými válečníky Granjcarem, Ijarkorem a Ayannehem k boji proti Síťochodcům, jejíž název se zakládá v tom, že jejich pět členů, trpasličí Gavvron, dva Somerové, jeden Nagather11) a Nakk, absolvovali různé stupně Upanišadského výcviku12).

Když Reginald Bull, který 4. prosince se Stroner Keenem, Lavoree a Bonifazio Slutchem dorazil na Bonfire, najde Rhodana s pomocí tajné organizace Potea11), vylíčí mu své zážitky s bratry Gamtsaka, zatímco Rhodan mu vypráví o Lao-Sinh na Topelazu 13 a odkáže Bulla na planetu Hubei. Síťochodci ale nemohou podpořit vironauty při hledání Lao-Sinh, protože se musí koncentrovat na svůj záměr vedený proti Heraldické bráně.

Když Rhodan Bonfire s badynskou nákladní lodí HIRRGOM opustí, dostane se do moci pěti Hatuatani, kteří se na palubě skrývali. V rozhovoru s Rhodanem vyřkne Nakk Faragha v tranzu záhadná slova: »Není žádný život vyjma v Meekorahu. Protože scvrkávají se Tarkan ukrývá jen smrt«14). Svazek EXPLORERU zaútočí na HIRRGOM a osvobodí Rhodana, který se vrátí do psionické sítě15). Později zachytí Bull svým síťovým kodérem zprávu Guckyho. Ilt mu předá poukaz na to, že na Chanukah, druhé planetě oranžového slunce v severním sektoru Absantha-Gom byla pozorována velká kosmická loď neznámého typu.

Aktuální data:
28.1.2022
1565 před NGL
3. Eylon 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459607.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál