Muun

Astronomická data:
Označení:NGC 4608
Vzdálenost k Mléčné dráze:asi 40 mil. LY
Typ:spirální galaxie s příčkou SB
Důležité národy:
Pterové, Sanguinové, Singuvé, Tarreadové, Spaggierové
Muun
Muun
© NASA

Galaxie Muun patří k mocenské oblasti superinteligence ESTARTU. Vládnoucím Věčným válečníkem byl Pelyfor. V Muunu je umístěn šestý zázrak ESTARTU »Ztracené dárky Hesperidek«. Vzdálenost k obří galaxii Erendyra činila 1.1 milionu světelných let, Absantha-Gom asi 1.3 milionu světelných let.

V centrální oblasti galaxie se nachází systém Veeda. Tato soustava má 26 planet, přičemž pět z nich je kyslíkových. Jednou z těchto planet je extrémní svět Singu.

Historie

Asi 50‘000 let před Kristem vyvolil ESTARTU Ptery, nejvýše vyvinutý národ v Muunu, za správce svého technického dědictví. Superinteligence ale svou přízeň rozdělila rovnoměrně také mezi ostatní národy, zatímco dala do oběhu ztracené dárky.

V ranném období svého impéria osídlili Pterové také extrémní svět, aby žádný jiný národ nemohl stát příliš mocným a velkým. K těmto kolonistům patří také Sanguinové, Singuvé, Tarreadové, Spaggierové a mnoho dalších. Později došlo ke koloniálním válkám, ve kterých kolonisté z extrémních světů bojovali o rovnoprávnost, ale Pterové si vždy zachovali převahu.

Moc Pterů se rozpínala přes 12 galaxií ESTARTU a permanentní konflikt se stal všeobsahujícím mocenským prostředkem.

Po rozdrcení moci Věčných válečníků ztratili také »Ztracené dárky Hesperidek« z Muunu svou psionickou sílu a staly se bezcennou hroudou.

Aktuální data:
16.1.2022
1565 před NGL
34. Tartor 18995 da Ark
10022 pzA
JD: 2459595.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál