Pterové

Další informace o národu:
Domovská galaxie:Muun
Domovská planeta:Anamuun
Známé obydlené planety:
Anamuun, Etustar

Pterové byli hlavním národem galaxie Muun v mocenské oblasti superinteligence ESTARTU.

Jsou v průměru asi 1.60 metru vysocí a pravděpodobně pocházejí z ještěrů. Mají kostantou tělesnou stavbu a v poměru k torzu relativně dlouhé končetiny. Kromě toho mají na zádech zakrnělý konec ocasu.

Historie

Pterové pocházejí pravděpodobně ze Zemi podobného světa Anamuun. Vedle originálních Pterů existuje ještě velké množství odštěpených národů jako Singuvé nebo také Sanguinové.

Pterové po velmi dlouhé období, pravděpodobně několik tisíciletí, rozšiřovali po celé galaxii Muun a - podobně jako Terranci - osídlili mnoho extrémních světů jako Singu nebo Sanguin, jejichž obyvatelé se s pomocí genetických manipulací přizpůsobili tamním životním podmínkám. Když se tento kolonizační program zdál originálním Pterům být příliš drahý a kromě toho extrémní Pterové požadovali stejná práva, došlo, za podněcování Singuvy, kolem 50‘600 před Kristem k válce.

Tato válka byla ukončená ESTARTU, protože chtěla Ptery nasadit jako místodržící své mocenské oblasti zatímco bude na misi v Tarkanu. Přenesla několik set Pterů ze všech národů na svůj centrální svět Etustar - ovšem žádného Singuvu, jako trest za jejich chyby. Po několika staletích ale na znamení definitivního usmíření Pterských národů přivedl tehdy přední místodržící Thok Aruse jako prvního Singuvu na Etustar.

Také když Singuvé převzali moc ve 12 galaxiích mocenské oblasti ESTARTU, zůstali Pterové hlavním národem. Veškeří Věční válečníci byli Pterové. Také Panishové Upanišadských škol byli z většího počtu Pterové.

Aktuální data:
23.10.2021
1566 před NGL
34. Prikur 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459510.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!