Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Slovník > Kosmické lodě > HALUTA (loď)
hledat
HALUTA (loď)
HALUTA (loď)
© Oliver Johanndrees

HALUTA byla kosmickou lodí Haluťana Icho Tolota.

Používal tuto loď jako Síťochodec. Jeho následující lodě se jmenovaly HALUTA II a HALUTA III. Tolot nazval svou kosmickou loď po Halutě, starém, načervenalém slunci svého, asi 30000 světelných let od Slunce vzdáleného domovského systému Haluťanů.

Struktura

HALUTA je 120 metrů dlouhá, 25 široká a vysoká 27 metrů. Loď má hrubě válcovitou formu se vchlípením v oblasti přídě. Hlavní centrála se nachází v kopulovité nástavbě na zádi, která je obklopena prstencem antén. Vedle nich dokuje kulovitý pomocný člun o průměru 22 metrů. Syntronika lodi dostala jméno Taravatos.

Výstroj

Loď disponuje tradičním pohonným systémem jakož i enerpsí-pohonem a byla vybavena DORIFER-kapslí. Ofenzivní výzbroj tvoří dva paralyzátory, čtyři impulzní děla a tři transformační děla.

Historie

V listopadu 445 NGL provádí Icho Tolot s HALUTOU vědecké měření ve ŠPALKU a jako první se mu přiblíží na vzdálenost dvou světelných minut. Po návratu na Sabhal je od Jena Salika informován o nouzovém volání od Perryho Rhodana. Tolot se rychle vydá na cestu na Topelaz a zachrání 17. listopadu Rhodana a Eirene před Somery.