Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Slovník > Kosmické lodě > HALUTA II
hledat

HALUTA II byla vesmírná loď Haluťana Icho Tolota. Stejně jako předchozí HALUTA nesla jméno po Halutě, domovské hvězdě Haluťanů. Nástupnickou lodí byla HALUTA III (PR 2364).

Technické detaily

Nákres plavidla

Nákres lodi od Olivera Johanndreese v PR 1803

Dějiny

Po skončení expedice Coma do Velké prázdnoty se Icho Tolot nakrátko uchýlil na Halut. V této době proběhla stavba HALUTY II.

Když v roce 1289 NGL propadl puzení, odletěl s HALUTOU II na planetu Lafayette, kterou nedávno dobyli Tolkandové. Zničil dvě ježatky, ale pak se dostal pod vliv tangleskenu. Bolest způsobila, že se Gucky spolu s Icho Tolotem instinktivně teleportoval na povrch Lafayette. Po ztrátě pilota se HALUTA II přesunula vyčkávací oběžnou dráhu kolem místního slunce, kde ji vyzvedl Atlan (PR 1818, PR 1819).

Po návratu Icha Tolota z Lafayette se Haluťan s HALUTOU II vydal do Fornaxu, aby zjistil, co se tam děje po odletu Nokturnů, Následně chtěl zamířit do NGC 1313, Kummerogovy domoviny (PR 1836). Ve Fornaxu se HALUTA II dostala pod paratransovou palbu SOL pod Šabazziným velením. Icho Tolot a Gucky opustili loď a byli uneseni. Počítačový a energetický systém HALUTY II se zhroutil a loď se zřítila na bezejmenného slunce (PR 1904).

Zdroje

PR 1704, PR 1803, PR 1818, PR 1819, PR 1836, PR 1904

V tomto článku je použit překlad textu ze stránky »HALUTA II« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)