Perry Rhodan 1818 (Česká obálka) Perry Rhodan 1818 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1818
Název:Test Lafayette
(Testfall Lafayette)
Autor:H.G. Francis
Cyklus:Thoregon / Tolkandové
Vydáno poprvé:27.6.1996
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1289 NGL = 4876
Haluťan v moci puzení - a v oblasti působení Tangle-skenu
Hlavní postavy románu:

Icho Tolot - Haluťan využije puzení k akci proti cizím invazorům

Joseph Broussard jr. - bývalý Beausolejec dosahuje hlavního města planety Lafayette

Gemba - válečník Gazkarů upadne do smrtelné strnulosti

Pepe - duševně zaostalý obyvatel džungle

Gucky - myšob jde do odvážné akce

Na svém domovském světě Halut, který už více než dvacet let neopustil, dokončí Icho Tolot HALUTU II, svou novou kosmickou loď, která představuje mistrovské díro moderní halutské techniky. Netrpělivost, agrese a nezdvořilost, kterou Tolot věnuje svým druhům, svědčí o tom, že u něj začíná puzení. Kvůli svém věku se tomu Tolot nejprve brání, ale filozof Taro Phontes mu vysvětlí, že puzení má sociální úlohu, pomocí které Haluťané jiným galaktickým národům příležitostně ukazují svou sílu, aby si mohli zajistit individualistický, samotářský způsob života.

Atlan a Gucky, kteří s RICO dorazí do systému Haluta, vypravují, že v halu Mléčné dráhy se mezitím shromáždilo sto tisíc ježatek u kulové hvězdokupy 47 Tucani (NGC 104)1), že viperidi už obsadili 23 světů, mezi kterými je 18 planet LSP, a že se dosud nepodařilo vstoupit do Tangle-pole obalujícího planetu Lafayette. Tolot poté odlétá s Guckym ve 290 metrů dlouhé, 90 metrů široké a 85 metrů vysoké HALUTĚ II do systému Collore. Prudce zaútočí na dvě ježatky, které odtahují kulovitý křižník Ligy svobodných Pozemšťanů. Když se přitom dostanou do oblasti Tangle-skenu, teleportuje Gucky s Haluťanem instinktivně na povrch Lafayette. Opuštěnou HALUTU II a loď LSP odtáhne RICO. V džungli Lafayette zaútočí Tolot, který musí chránit jednání neschopného Guckyho, na Gazkary a Neezy a bojuje s monstrózními zvířaty, které Tangle-sken vyhnal z hlubin močálů.

Mezitím vstoupí robot Bunny do Swamp-City a je zničen gazkarskými válečníky. Poté co Gemba znovu upadne do smrti podobné strnulosti, nechá Joseph Broussard jr. Pepeho v pralese a jde do Swamp-City sehnat potraviny. Zjistí, že invazoři zcela apaticky působící obyvatele města shromáždili ve velkých budovách. Jen v přítomnosti Alazarů, které Broussardovi připomínají chodící, sukovité stromy, jsou vězňové neklidní. Po návratu do pralesa potká starý Cajun Tolota a Guckyho. Myšob vysvětluje, že musí následovat »volání« a teleportuje do města. Tolot ho najde v jedné budově objevené Broussardem, paralyzuje ho a odnese ho zpět. Gemba vysvětluje, že Neezové, Gazkarové a Alazarové čekají, až se objeví Eloundarové se vzácnou látkou Vivoc. Teprve pak se má ukázat, zda byl test Lafayette úspěšný.

Aktuální data:
4.12.2021
1566 před NGL
34. Coroma 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459552.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!