Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Slovník > Národy > Eloundarové
hledat
Další informace o národu:
Domovská galaxie:Tolklandir
Eloundarové
Eloundarové
© VPM kg.

Eloundarové jsou národem Tolkandů a mají status Svatých, protože pečují o vivok.

Vzhled

Eloundarové jsou vysocí 150 až 180 cm, mají hruškovitá těla, krátké tlusté svalnaté nohy s velkými chodidly, připomínajícími ploutve. Navíc mají dvě paže, zakončené velkými ploutvovitými chapadly. Jsou velice citlivá a zručná, proto slouží jako univerzální chapadla.

Hlava vyúsťuje do velkého trubkovitého orgánu řeči a požírání. Po stranách těchto úst mají dvoje jantarové fasetové oči. Hlavu zdobí dračí hřebínek, který se dá stáhnout a v tomto stavu je plně funkční. Je to paranormální orgán, jímž se zaměřuje konstanta tělesné rezonance inteligentních bytostí a zjišťuje se její síla. Vpředu pod činnýma rukama je ještě jeden pár, který je zakončen klepety.

Kůže je šedobílá a od krku dolů potažená bílou, kartáčovitou srstí. Hlava, chapadla a chodidla srst nemají.

Kosmické lodě Eloundarů

Jejich kosmické lodi jsou protažené elipsoidy dlouhé 800 metrů a v nejsilnějším místě měří jen 200 metrů. Kolem přídě se vine věnec 100 jemných padesátimetrových antén, příď je navíc vepředu vyklenuta do kupole. Plášť je rudozlatý. Na něm je ještě 20 hřebenovitých vyvýšenin jako u ježatek. Záď má ploutvovité deltovité výrůstky.

V jejich elipsovitých lodích se převážejí buňkovité kontejnery o průměru 120 metrů, které jsou z formovací energie a Vivoc je v nich uložen.

Po Neezech, Gazkarech a Alazarech jsou Eloundarové čtvrtým národem vetřelců, shrnutých pod společných názvem Tolkandové.