Gazkarové

Další informace o národu:
Domovská galaxie:Tolkandir
Gazkarové
Gazkarové
© VPM kg.

Gazkarové jsou vzpřímeně chodící brouci vysocí až 155 cm a připomínající skarabea.

Mají dva páry rukou. Horní jsou kratší a slabší a slouží k manipulaci s nástroji. Dolní, silnější a delší pár paží slouží zase pro ,,hrubší' práce, jako třeba zacházení se zbraněmi a pro boj zblízka. Všechny čtyři paže jsou vybaveny ,,tříprstými' rohovatými chapadly. Hlavu s velkýma, bočníma, silně vybíhajícíma načervenalýma fasetovýma očima zdobí 17 kostěných hrotů (Zacken), které vypadají jako koruna.

Čím vyšší je Gazkarovo postavení, tím méně má hrotů, což znamená, že mu vždy při povýšení jeden hrot upálí. Velitelé lodí jich mají pouze dvanáct. Chitinový krunýř se leskne sytě modře, zádové partie různě a jsou přirozeně vzorkované. Gazkarové nemají jména, mají jen registrační označení, z něhož vyplývá, na kterém světě a kdy se narodili, ke kterému vrhu příslušejí a jaký mají rezonanční status. Chodí nazí a výstroj (výzbroj) nosí v pásech, které mají křížem krážem kolem těla.

Zvláštním způsobem jejich pasivní obrany je dělat »mrtvého brouka«. V obzvláště kritických případech se uvrhnou do spánku připomínajícího smrt. V takovém stavu se nedají zjistit žádné tělesné nebo mozkové funkce a jejich tělesná teplota klesá o 10 až 15 stupňů Celsia. Gazkarové se na okupovaných planetách orientují podle pachové sítě, kterou rozstřikují Neezové. Mimo ni ztrácejí jakýkoli orientační smysl. Fekett je jejich sebevražedný nástroj, nebo sebevražedná droga, již používají v bezvýchodných situacích, aby nepadli nepříteli do rukou živí. Oproti spektakulárním sebevraždám Neezů se Gazkarové konzervují, aby se jejich tělo dalo znovu zhodnotit.

Gazkarové jsou ve svazku Tolkandů válečníky. Okupují a brání světy jako například Lafayette, které nejdříve obsadili Neezové a zahalili je do skenovacího záření. Pak přicházejí Alazarové a Eloundarové, aby vyseděli »Vivoc«.

Aktuální data:
8.12.2021
1566 před NGL
1. Tartor 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459556.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!