Alazarové

Další informace o národu:
Domovská galaxie:Tolkandir

Popis

Alazarové jsou bezpohlavní a člověku připadají trochu jako rostliny. Dorůstají výšky až 240 cm, mají koňské hlavy s malýma knoflíkovitýma očima, která bíle svítí z temných důlků. Hlavy mají protáhlé, dlouhé až jeden metr, a jsou tak silně přitlačeny k tělu, až se zdá, že s ním jsou srostlé. Kolem hlavy mají věnec různě silných, od vlasových až jako prst tlustých a až 50 cm dlouhých červovitých výběžků. Jsou zelené, v bdělém stavu ztopořené a roztažené do vějíře, zatímco v klidovém stavu vadnou. Zpod hlavy bočně vybíhá po páru tmavozelených paží, z nichž každá má šest červovitých prstů. Tyto prsty jsou neuvěřitelně ohebné a citlivé, skvěle se hodí k ovládání těch nejjemnějších nástrojů.

Horní část těla je chrupavčitá a bachratá, vepředu světlezelená, na zádech tmavozelená. Dolní část je štíhlá, několikrát stažená, o průměru 35 až 45 cm, a dosahuje skoro až k zemi. Na spodním konci vybíhá celkem osmnáct pseudopodií, jež slouží pohybu. Jsou dlouhá až 60 cm a někdy silná skoro jako předloktí, sestávají výlučně ze svalů a jsou nesmírně silná a pohyblivá.

Alazar se může pohybovat libovolným směrem a nemusí se kvůli tomu obracet. Spodní část Alazarů vypadá, jako by byla obvázaná, ale jedná se o exoskelet, který dodává štíhlé spodní části dodatečnou oporu a pevnost. Bachratá horní část těla je obalena krunýřem se všemožnými detektory.

Všeobecně

Alazarové mají funkci inženýrů, kteří na obsazených planetách vylaďují rezonanční základ. Nastupují na scénu - třebaže už dorazili bitevními loděmi - až když jim Neezové a Gazkarové připraví půdu. Jsou vyzbrojeni metrovými až dvoumetrovými tyčemi, kterým se říká karzz. Tato tyč vysílá signály podobné »skenování«. Alazarové zpravidla cestují na lodích gazkarských válečníků, jejich kontingenty létají i eloundarskými loděmi - ale nikdy průzkumnými loděmi Neezů.

Alazarové mají jasný, zpěvný hlas. Mluví stejným jazykem jako Neezové a Gazkarové. Je pravděpodobné, že se zde jedná o jednotný jazyk, zastávající podobnou funkci jako interkosmo v Mléčné dráze. Ani Alazarové nemají jména, ale jako Gazkarové - a přirozeně Neezové - jen označení, poskytující informaci o jejich původu i jiná data. Jako Neezové a Gazkarové jsou Alazarové kolektivními bytostmi bez individuality a vlastní iniciativy. Poslouchají výlučně své určení, které zní asi takto: Vyladit svazek jako rezonanční těleso , aby na něm mohla látka Vivoc participovat a skvěle prospívat.

Aktuální data:
21.1.2022
1565 před NGL
2. Katany Capitu 18995 da Ark
10022 pzA
JD: 2459600.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál