Perry Rhodan 1819 (Česká obálka) Perry Rhodan 1819 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1819
Název:Dávka vivoku
(Eine Ladung Vivoc)
Autor:Arndt Ellmer
Cyklus:Thoregon / Tolkandové
Vydáno poprvé:4.7.1996
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1289 NGL = 4876
Rozhodnutí na Lafayette - tři národy čekají na Svatého
Hlavní postavy románu:

Atlan - Arkonidan podnikne s hrstí dobrovolníků výpad na Lafayette

Gucky - myšob má masivní problémy s Tangle-skenem

Icho Tolot - Haluťan je stále ještě v moci puzení

Joseph Broussard jr. - Cajun se konečně dostává do Swamp-City

Pepe - duševně trochu zaostalý obyvatel džungle

Společně se Sassaronem a devíti dalšími společníky odlétá Atlan v Minor Globu RICA k planetě Lafayette. V rozporu s ostatními Arkonidany, kteří musí být omráčeni, dokáže Atlan díky svému extrasmyslu účinky Tangle-skenu z větší části kompenzovat. Minor Globe je sice zničen invazory, ale nositel buněčného aktivátoru dokáže své společníky s pomocí robotů odvést do bezpečí k Icho Tolotovi, Guckymu, Josephu Broussardu jr. a k Pepemu. Poté co myšoba, 10 Arkonidanů v bezvědomí a Gazkara Gembu pošlou transmiterem na RICA, proniknou Atlan, Tolot, Pepe a starý Cajun do osadnického města Swamp-City, které je cizinci stále více měněno. Stejně jako Neezové, Gazkarové a Alazarové čekají ozářeně působící lidští vězňové, testované osoby, na příchod Vivocu. Alazarové, kteří mluví o tom, že Ebokazza bude úspěšná, a svými tyčovitými Karzzeny vysílají modifikované Tangle-signály, jsou 2.5 metru vysoké bytosti se dvěma tmavozelnýma rukama, které disponují šesti červovitými prsty. Zarostle působící hruď vykazuje několik chrupavkovitých výrůstků, několikrát sešněrovaná, štíhlá dolní část těla je podpírána zeleným exoskeletem. Hlava s nízko položenýma, bílýma knoflíkovitýma očima připomíná koně. Stovky červovitých výběžků na týlu a osmnáct věncovitě uspořádaných pseudopoidů, na kterých Alazar stojí, vzbuzují dojem, že se jedná o rostlinného živočicha1). Protože je navzdory deflektorovému štítu sledují vejčité létající objekty Neezů, pochopí Atlan a Tolot, že při dopadu Tangle-skenu na mozek vhodné bytosti vznikne rezonance, kterou invazoři mohou zaměřit. Haluťan projeví naději, že by se kolonisty pomocí manipulace s rezonanční konstantou mohli znehodnotit.

Mezitím probudí Gucky v RICU Gembu s pomocí vzorku na Lafayette ukořistěné vonné látky Neezů. Myšob z mladého válečníka ale nedokáže získat žádné nové informace. V doprovodu dvaceti ježatek přiletí 800 metrů dlouhá a 200 metrů široká, zlatěrudá válcová loď Elounarů k systému Collore. Přílet Svatého vyvolá u Gemby velké vzrušení. Protože je mu zakázán okamžitý návrat na Lafayette, zabije Gazkar sám sebe.

Eloundarská loď přistane u Swamp-City a je z ní vyložen bezpočet deset metrů velkých plástvových kontejnerů z formovací energie, které obsahují Vivoc. Se zřetelem na rosolovou hmotu, která se vylévá z červovitých kokonů v kontejnerech2) a která leze na zajaté kolonisty, je Atlan přesvědčen, že invazoři chtějí lidi použít pro svá mláďata. Gazkarové honí Arkonidana a jeho společníky jako narušitele, kteří ubližují Vivocu, a zastřelí přitom Broussarda. S Pepem a mrtvolou Beausolejce uteče Atlan a Tolot transmiterem na RICO. Bezprostředně před tím zjistí z jednoho radiogramu, že lidé z Lafayette mají Vivocu sloužit jako »psychická výživa«3).

Aktuální data:
3.12.2021
1566 před NGL
33. Coroma 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459551.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!