Menu
Informace o postavě:
Přezdívka:Idinyphe
Datum narození:15. 9. 429 NGL
Místo narození:Sabhal
Úmrtí:- (odešla s Gesil za materiální zdroje)
Výška:1,78 m
Národ:Pozemšťané
Popis:hezká, tmavé vlasy, modrozelené oči
Tituly:dcera Perryho Rhodana
Eirene
Eirene
© VPM kg.
Výskyt postavy v seriálu:
Poprvé v sérii Perry Rhodan:PR 1300: Síťochodci
Naposledy v sérii Perry Rhodan:PR 1569: Finále pro Taureca
Podrobná statistika výskytu postavy v sérii Perry Rhodan
graf výskytu postavy v seriálu

Eirene Rhodanová, dcera Gesil a Perryho Rhodana, nosí kosmokratické jméno Idinyphe. Gesil svou dceru pojmenovala po řecké bohyni míru Eirene.

Popis

Eirene byla vysoká asi 1,78 metrů a velice hezká. Měla tmavohnědé vlasy a modrozelené, většinou zasněné a zamyšlené oči. S přibývajícími lety dostaly vlasy téměř černou barvu a barva očí se změnila do zelena. Eirene se postupně stále více podobala Gesil a prodělala jak duchovní, tak i tělesnou metamorfózu k Nakkům.

Charakteristika

V mládí působila Eirene mnohdy introvertně, dokázala být ale i rozpustilá a veselá. Již od počátku tušila, že je jiná, než normální lidé. Toto tušení, které jí částečně velice tížilo a vedlo u ní k pochmurným náladám, se v dalších letech osvědčilo. Proto si změnila jméno a začala si říkat jen Idinyphe. Stále více se chápala jako dcera Kosmokratky a s ostatními živými tvory proto často jednala poníženě. Po setkání s Nakkem Willomem se pokusila porozumět myšlení těchto bytostí, stále více se přizpůsobovala jejich prostředí a zdánlivě se sama změnila v Nakka.

Životopis

Eirene se narodila 15. září 429 NGL a až do návštěvy Perryho Rhodana se skrývala v jistém druhu zámotku.

Eirene se narodila a probudila na Sabhalu, hlavním světě Síťochodců, kde podle dohody strávila šťastné dětství a mládí. Během této doby si vyvinula blízký vztah k jiným Síťochodcům, jako byl Gucky nebo Icho Tolot, který ji v dětství oslovoval dokonce jako Eirenos. Jejím důležitým přítelem byla bílá liška Bwimi.

Posel Kosmokratů Carfeš ji během dětství několikrát navštívil. Pokoušel se ji získat na stranu Kosmokratů, nabízel se jí jako její služebník a vyprávěl Eirene o buněčném aktivátoru, který pro ni Gesil uschovala. Při poslední návštěvě se Perry Rhodan velice rozzlobil. Není z Carfešovi přítomnosti nadšen a nijak to neskrývá.

15. září 445 NGL obdrží Eirene psionický imprint a stává se tedy Siťochodkyní. Se svou mezitím při obřadu předanou síťokombinaci provede v příštích dnech osobní skok. Několik dní poté provede skok do Som-Ussad, kde ji téměř přemohl Ussadi Fiload.

Kvůli materializaci ŠPALKU dojde k závadám uvnitř psionické sítě. Tak se Eirene znovu vrhá do Som-Ussad, kde je tentokrát úspěšně zajata a dostane se do rukou obchodníků. Poté je prodána Zvěstovateli kodexu na Pailliar. Protože se projeví jako nekooperativní a nechce vydat žádnou informaci, je přepravena na začátku listopadu přes terranskou brána do Somu. Její otec Perry Rhodan ji zachrání s pomocí skupiny rebelů Hajasi Amani. Oba Síťochodci se nechají převézt v nákladním kontejneru do Topelazu. Dokroed, který je upozorněn Nakky, může informovat svého kolegu Ufelada o jejich příjezdu. Jsou zatčeni a uvězněni. S podporou Siakona se jim společně podaří utéct i s bodlinovitým žabákem Parpatarem z vězení. Podaří se jim vyslat volání o pomoc, na které zareaguje Icho Tolot a přiletí pro ně s jeho lodí HALUTA.

Eirene měla zvláště v mládí mimořádné (psí)schopnosti. V době před jejím zmizením strávila mnoho času s Nakkem Willomem. Ve vyšších dimenzích si dokonce vyvinula i něco podobného, jako je částečná kůže Nakků.

Eirene se se svou matkou a Taurecem údajně vrátila zpět za materiální zdroje.