Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 1333
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1333
Název:V poutě psichogonů
(Im Bann des Psichogons)
Autor:Kurt Mahr
Cyklus:Síťochodci
Vydáno poprvé:1987
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 446 NGL = 4033
Myšob a vyhnanec - setkání na Pinnaforu
Hlavní postavy románu:

Reginald Bull - Toshin se chce setkat s Guckym

Vexel, Poxner a Sarrex - domorodci planety Pinnafor

Sveegen Dorham - mentor GREY SQUIRREL

Gucky - Ilt v nouzi

Uprostřed června roku 446 NGL potká Reginald Bullův EXPLORER 1) na severozápadním okraji Absantha-Gom GREY SQUIRREL, který byl před šestnácti lety odstaven v systému Zahtora2) a teď přiváží informace z Mléčné dráhy3).

Když Bull 17. června informačnímu uzlu psionické sítě zprostředkuje, že Asporc4) má sloužit jako místo srazu vironautů s GOI, dozví se, že ho Gucky očekává na Pinnaforu. EXPLORER se přiblíží k temnému světu, který krouží jako druhá planeta rudého slunce na periférii Absantha-Gom. Domorodci, kteří si říkají Naforové, žijí na prosté civilizační úrovni a uctívají Věčné válečníky jako bohy. Z jejich na dvouch párech nohou spočívajícího, zavalitého těla vybíhá dva metry dlouhý krk ve tvaru S, který v polovině nese pár tenkých rukou a je zakončen oválnou hlavou se dvěma páry velkých očí. Kněz Sarrex zamlčí Bullovi, že Gucky se už zdržuje na Pinnaforu a ohlásí přítomnost Toshina gardistům Granjcara. Mladý Nafor Vexel ale vironautovi řekne že »chlupáč« se nachází na »místě, které jen Granjcar vidí«.

Bull a jeho společníci tam objeví vrak kosmické lodi, ve které dva šílení a tělesně deformovaní kartaniňané svými paradary hlídají deset nádrží pararosy. Vironaut decentralizuje psichogon, aby zabránil deflagraci, paralyzuje strážce a osvobodí Guckyho, který se při pátrání po nezvěstném Síťochodci Lafpok San Teerovi dostal na Pinnafor, objevil před mnoha lety zřícenou loď Kartaniňanů a při pokusu získat informace o Hubei5), se dostal do moci pararosy a ztratil parapsychické schopnosti.

Vexel mezitím přesvědčí svůj národ, že se strastiplných jevů »místa, které jen Granjcar vidí« nemusejí bát, a proto dostane do Waltera Proxnera čestný titul »Pán nad duchem lesa«.

Zatímco se Gucky přes preferenční provazec vydá na Asporc, zamýšlí Bull, vydat se s oběma nemocnými Kartaniňany na palubě k planetě, ze které kartaninská loď odstartovala6).