Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 1312
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1312
Název:Stopa Kartaniňanů
(Die Spur der Kartanin)
Autor:Arndt Ellmer
Cyklus:Síťochodci
Vydáno poprvé:1986
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 445 / 446 NGL = 4032 / 4033
Pararosa pro Pinwheel - PIG v akci
Hlavní postavy románu:

Nikki Frickel - šéfová PIG (Pinwheel Information Group)

Wido Helfrich a Narktor - Nikkijin zástupce a přítel

Grelerk 12 - vyjednávač Maakarů

Dom Bolan a Pluthros - dva špióni PIGu

Bonifazio »Fazzy« Slutch - vironaut a jeho společníci jsou nasazeni v M 33

Počátkem listopadu roku 445 NGL se Wido Helfrich1) na metano-amoniakové planetě Čarodějnický kotel ve Fornaxu jako zástupce Nikki Frickel setká s Gelerk-12, vyjednavačem Maakarů. Dýchač metanu oznamuje, že jeho národ, který mezitím zjistil důležitost pararosy, se cítí ohrožen tím, že Kartaniňané posilují své sklízecí aktivity.

Centrála v roce 431 NGL Homerem G. Adamsem založené a padesáti Koggy vybavené Pinwheel Information Group2) se nachází pod povrchem pouštního světa Kabarei3), který jako jediná planeta obíhá slunce Andorja na severozápadě M 33 a v roce 3580 představoval bojiště války proti dýchačům metanu. Protože Kartaniňané v předchozích 15ti letech se vůči Maakarům chovali neobyčejně mírumilovně a ochotně, je PIG přesvědčen, že pararosa není určena pro válku, ale pro dálkové kosmické lodi UMBALI2). 7. ledna 446 NGL chytí Kartaninská kosmická loď na základně agenta Toma Steelyho a Ghorebonu, poté co objeví jejich tajné loděnice na Lianu, planetě v systému pulzujícího rudého slunce He-Qui.

Narktor1) se se svým pilotem po návštěvě Blázna z Fornaxu6) 6. února ocitne kvůli hejnu Nokturnů v nouzi a je zachráněn Kartaniňany. Ti mu vysvětlí, že jejich žňové komando bylo asi před třemi dny napadeno zloději pararosy ze Sayaaronu, Vzdálené mlhy, jak kočky Mléčnou dráhu nazývají.

Když Bonifazio Slutch a jeho průvodci 9. března se space-jetem NIOBE dorazí na Kararei, a vypravují o Lao-Sinh, přistane Nikki Frickel o tři dny později s Narktorem, vironauty Slutchem, Veeghrem a Alvanem, Unithanem Pluthrem a Feronem Domem Bolanem nepozorovaně na metanovém světě Lian a pozorují, jak 17. března odstartuje čtyřstupňová loď typu UMBALI KLOOM, který brzy poté v intergalaktické prázdnotě převezme od jedné lodi typu MASURA pararosu z Faronaxu. Komando PIGu pronikne do podzemních loděnicí a zajmou několik Kartaniňanů, aby získali zprávy o Lao-Sinh. Dříve než sami musí prchnout, dozví se galaktikové od svých vězňů je to, že Meekorah (vesmír) je veliký a Ardustaar (M 33) je jim jako domov příliš těsný. Protože agenti PIG zachytí radiogram, který oznamuje, že se Dao-Lin-H'ay5), velitelka osídlovací operace Lao-Sinh, vrací s lodí SANAA, rozhodne se Nikki Frickel tuto loď chytit.