Perry Rhodan 1929 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1929
Název:Snílčin generál
(General Träumerin)
Autor:H.G. Francis
Cyklus:Thoregon / Šestý posel
Vydáno poprvé:11. srpna1998
Vydáno v češtině: -
Čas děje: duben / květen1290 NGL
Fronta proti Jii'Nevever – nositelé buněčných aktivátorů hledají spojence
z Databáze Multiversa
Hlavní postavy románu:

Icho Tolot – Haluťan si z počítače opatří informace.

Gucky – Myšob dá věrohodný slib.

Julian Tifflor – Terranec hledá spojence proti Jii'Nevever.

Hotch-Kotta – Korawský obchodník trpí vlivem alkoholu a dostane náležitou sprchu.

Ogal-Borstik – Mladý Koraw je jako Bagarn pretendentem trůnu a chová se přiměřeně tomu.

Michael Rhodan – Generál Snílky.

Zatímco Perry Rhodan ve vzdálené galaxii DaGlauš narazil na Galaktiky, kteří tam byli „přesunuti“ s terranijskou městskou čtvrtí Alašanem, schází čtyřem dalším nositelům buňkových aktivátorů jakékoli spojení s rodnou Mléčnou dráhou.

Myšob Gucky, Haluťan Icho Tolot, jakož i Terranci Julian Tifflor a Michael Rhodan se angažují v galaxii Puydor, kam byli dopraveni ne zcela jasným způsobem. V klatbě cizí mocnosti, která se skrývá za jménem Šabazza, osvobodili na planetě Curayo z časového vězení Snílku z Puydoru, tajemnou Jii'Nevever.

Během událostí na Curayu získali Icho Tolot, Gucky a Julian Tifflor zpět svou duševní svobodu a pochopili, že jim Šabazza vnutila svou vůli a Jii'Neveveřinou pomocí plánuje invazi do galaxie lidstva. Tři Nesmrtelní teď napínají všechny síly, aby invazi změřili hned v zárodku.

Docela jinak se to má s Michaelem Rhodanem. Syn Perryho Rhodana byl po dvě staletí uvězněn v časovém poli na Curayu a během této doby se podle všeho plně postavil na stranu „zla“. Jako generál Jii'Nevever stojí v čele dobývání galaxie Puydor.

Michael Rhodan hledá konfrontaci se starými druhy – a to jako SNÍLČIN GENERÁL...


S Hotch-Kottasovým MAJJETTEM dosáhne Julian Tifflor, Icho Tolot a Gucky1) Wanseroo, hlavního světa Korawů, který jako třetí planeta obýhá své slunce. Úlům podobné stavby hlavního města se skládají z mnoha kulovitých disků a tvoří tak osadu pro jeden klan Korawů. Protože všechno ovládající byrokracie blokuje přístup k vládci Bygoons Ogal-Achuaovi, musí Tolot zmanipulovat jejich centrální počítač, aby pro sebe a své druhy zajistil audienci u regenta. Smělý postup imponuje korunnímu princi, lehkovážnému a nekonvenčnímu Bagarn Ogal-Borstikovi, tolik, že tři cizince u svého otce podporuje. Ogal Achua, který se již dozvěděl o podivných událostech v systému Angeemo2), bere varování před Jii'Nevever vážně, zvláště, když mu Boagarn objasní, že jeho vlastní vláda je Snílkou ohrožována a padlo jí za oběť už čtyřicet systémů. Aby národy Puydoru sjednotil ke společnému boji, dá Tifflorovi, Tolotovi a Guckymu sto metrů dlouhou hvězdicovitou loď OKKURA. Ustanoví ale velitelem Ogal-Borstika. Ačkoliv Bagarn nemá vůbec žádné schopnosti pro velení lodi, hlídá při letu konzervativní a vyhraněná hlavní komunikátorku Kantal-Artas, aby všichni dodržovali příkazy Ogal-Borsika. Tifflor přiměje Bagarna ale nakonec k tomu aby Kran-Hoka, původní velitel lodi odstoupil. Expedice ale zůstává nejdříve bez úspěchu. Ginkoosvoé3) na Kinovu, čtvrté plantě slunce Japikur nechtějí spolupracovat a hlavně se nemají k odstranění svých skladů Tronium-Azintu, odlétá OKKURRA na Jonque-Tor, třetí planetu systému Tor, která kočujícím Rawwenům slouží jako překladiště. Narazí na sedmnáct klínovitých lodí ještěrek. Protože Jii'Nevever už převzala tři jejich generační lodě, jsou si Rawwenové vědomi hrozícího nebezpečí. Jejich mluvčí Minisson-Add vyjasní, že nasazení jejich životně důležitých generačních lodí nepřichází v úvahu, slíbí ale další lodě. O INTURA-TAR 4) nemají Rawwenové žádné aktuální informace. OKKURA přilétá na Iriff, odkud Iriffenové5) vládnou dvaceti třem slunečním soustavám, ale ti odmítnou jakoukoliv spolupráci. Na palentě Galshoo v systému Yinshuur, domovském světě Shuukenů, nenalezne Tifflot, Tolot a Gucky koncem dubna 1290 NGL také žádnou podporu, přestože Jii'Nevever mezitím už ovládá devedesát systémů Puydoru a její moc se stále větší rychlostí roztahuje.

Mezitím Michael Rhodan vymýšlí jako hlavní generál Jii'Nevever strategii, se kterou by Snílka, jejíž schopnosti díky stoletím izolace na Curayo zakrněli, získala rychleji moc nad Puydorem, aby co nejdříve mohla začít dobývat Mléčnou dráhu. Jako dříve je Terranec oddaný Shabazze a proto se tímto cítí v první řade povinným. Tehdy také oznámí Shabazze, že Jii'Nevever ho svými sny neovládá a udržuje si od něj zcela jasný odstup. Proto se Michael Rhodan domnívá, že je odsouván, když dostane příkaz, aby se se sedmdesáti metrovou čočkovou lodí EIDENGOORD zmocnil neobydleného a zdánlivě nedůležitého džunglového světa Ankorum, který jako jediná planeta obýhá slunce Jalgorn. Pod povrchem objeví rozsáhlou robotskou loděnici, která byla Jii'Nevever zcela vyhubena7). Po příchodu Michaela Rhodana a jeho Rawwenů se aktivují automatické stroje, takže během krátké doby je hotovo pět set, mezi čtyři sta a tisícem metrů velkých, křížových lodí, které zde čekali na dohotovení. Zatímco původně kosmické lodě Varmerů měli jen lineární pohon, tyto disponují pohonem srovnatelným s terranským metagravem, který umožňuje nadsvětelný faktor šedesát milionů. Tím je dáno Rhodanovi k dispozici, které potřebuje, aby moc Jii'Nevever rožšiřoval nad Puydorem.

Neočekávaně sdělí Ginkoo Ihashkar Go Tifflorovi, Tolotovi a Guckymu, že se mezitím z systému Japikur vydává osmdesát pět set metrových dlouhých kyjovitých lodí, které dá k dispozici velkým bojovníkům. Také Rawweni přidají čtyřicet silně bojovných pomocných člunů svých generačních lodí. Když Tifflor a Tolot v sektoru Nankuk8) s Rawweny a Ginkoosi pracují na plánu proti aktivitám Jii'Nevever, přilétne OKKURA, z kulové hvězdokupy Roy'Camar, ležící v Westside Puydorského hala. Expedice mezitím dospělého Ogal-Borstika přináší objemné údaje o záhadném mudrci z Na'Call, jehož svět leží v centru Roy'Camars a považuje se za věštírnu z Puydoru. Z nichž jeho kamarádi věří, že získají informace o osudu INTURA-TAR. Když se OKKURA blíží k planetě Na'Call, která osamoceně obíhá své slunce, vynoří se velké číslo energetických bytostí, které jsou označeni jako »Nedoknutelní«. Mezitím co Na'Call uvažují o otázce INTURA-TAR a Guu'Nevever, pokusí se Gucky vstoupit s nimi do telepatického spojení a neúmyslně je tím zažene.

Koncem května se OKKURA vrací zpět na Wanderoo, aby tam vysadili Ogal-Borstika na jeho žádost. Hotch-Kotta po přistání předkvapivě sdělí Tifflorovi, Tolotovi a Guckymu, že objevil INTURA-TAR 9).