Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Slovník > Národy > Ginkoové
hledat

Ginkoové mají původ v galaxii Puydor. Spolu s Varmiry pocházejí z legendárního Prvního národa. Až do rozpadu varmirského impéria s nimi opakovaně vedli pohraniční střety.

Vzhled

Ginkoové jsou humanoidní a poměrně obézní. Jejich nejvýraznějším tělesným znakem je baculatý obličej s vypouklými rty. Kůže je nažloutlá a krev oranžová. Mají černé vlasy. Rádi se oblékají do složitých a výstředních oděvů. Ginkoové mají drápovité nehty (PR 1904).

Charakteristika

Hlavní motivací v životě Ginků je lačnost po penězích a bohatství. Chamtivost po moci je až na druhém místě. Příčinou této chamtivosti je jejich instinkt zachování druhu, protože všechny peníze musí v určitém okamžiku předat svým potomkům, aby mohli pohodlně žít a zajistit dobrý život zase svým potomkům.

Zvláště zavrženíhodným zločinem u Ginků je bankrot, protože tím člověk hazarduje s budoucností svých dětí.

Známí Ginkoové

Dějiny

Odhaduje se, že kolem roku 50 000 př. n. l. se z Prvního národa vyvinuli Ginkoové a Varmirové.

Do roku 25 000 př. n. l. vedli Ginkoové svou Říši tisíce sluncí k velké prosperitě. Stále znovu se objevovaly hraniční spory s Varmiry o hvězdný sektor Nankuk. Prakticky až v předvečer rozhodující bitvy Ginky zpacifikovali Jii'Nevever a Guu'Nevever. Teprve tehdy se varmirský vojevůdce Lovo Kasistan dozvěděl o zlověstných šiřitelích míru.

Když se Varmirům konečně podařilo zlikvidovat Guu'Nevevera, zahájila proti nim Jii'Nevever nemilosrdnou vyhlazovací válku. Pravděpodobně se spoléhala zejména na klany Ginků a kočovné hordy Rawwů.

Říše tisíce sluncí se sice mezitím zhroutila, ale Ginkoové si i tak zachovali pozici největší obchodní velmoci v galaxii Puydor. Byli také posledními spojenci, které kromě Korawů zbývali Ichu Tolotovi, Guckymu a Julianu Tifflorovi v jejich boji proti Jii'Nevever.

Zdroje

PR 1904, PR 1917, PR 1918