Ankorum

Astronomická data:
Soustava:Jalgorn
Galaxie:Puydor
Vzdálenost k soustavě Minzant:přibližně 1776 ly
Typ planety:svět džunglí
Atmosféra:dýchatelná

Ankorum je jedinou planetou slunce Jalgorn. Nachází se v eastside galaxie Puydor, asi 12 000 světelných let od galaktického centra.

Přehled

Ankorum je neobydlený svět džunglí. Na povrchu nejsou patrné žádné známky civilizace. Pod rozsáhlým pohořím se však nachází robotická loděnice pro hromadnou výrobu upravených křížových lodí. Denně lze v jedné loděnici vyrobit přibližně deset jednotek (bez ohledu na velikostní třídu). Takových montážních linek, lemovaných soustavou dolů a továren na konstrukční díly, je na planetě celkem deset. Jsou naprosto automatizované a řízené centrální počítačem (PR 1929).

Do loděnice vede pouze jeden vstup pro personál. Lodě opouštějí loděnici mohutnými maskovanými vraty, umístěnými v horách. Dokončené křížové lodi se pod vedením autopilota vznesou na oběžnou dráhu, kde zaparkují.

Na planetě Ankorum se vyrábí také varmirský konektor.

Dějiny

Poté, co Jii'Nevever kolem roku 24 000 př. n. l. téměř vyhladila Varmiry, převzala jejich bitevní lodě, pravděpodobně jako válečnou trofej. Poté, co byly křížové lodi neznámým pomocným národem přestavěny z lineárního pohonu na metagravovou technologii, nechala Jii'Nevever postavit loděnici Ankorum.

Tato loděnice byla po dlouhé odmlce znovu uvedena do provozu počátkem března 1290 NGL. Nic netušící Michael Rhodan prozkoumal planetu z pověření Jii'Nevever a našel zařízení na masovou výrobu válečných lodí. Díky těmto lodím získala Snílka dosud postrádanou vojenskou sílu (PR 1929).

Zdroje

PR 1929

V tomto článku je použit překlad textu z článku »Ankorum« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)
Aktuální data:
28.1.2022
1565 před NGL
3. Eylon 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459607.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál