Blázen z Fornaxu

Blázen z Fornaxu je asi čtyři miliony let stará kolektivní bytost, která se skládá z mnoha tisíců nokturních úlů.

Jednotlivé úly, které k Bláznovi z Fornaxu přísluší, jsou rozděleny na pěti měsících čtvrté planety slunce Kyklop v galaxii Fornax. Blázen nazývá měsíce Domov IDomov V. Jméno Blázen z Fornaxu vymyslel Mudrc z Fornaxu.

Před asi 50‘000 lety vyhořelo obrovské množství pararosy v blízkosti slunce Kyklop, což vedlo k rozštěpení osobnosti nokturního úlu.

Blázen z Fornaxu může tímto šílenstvím »nakazit« další nokturní hejna, takže už dál nemůže působit jako pasážní symbol. Tím je také znemožněno odstraňování pararosy z oblasti soustavy Kyklop, a proto tam znovu a znovu dochází ke spontánní deflagraci psichogonu a těžkým psí-bouřím.

Historie

Asi 4‘000‘000 před Kristem

Před asi 4‘000‘000 let vznikl v soustavě Kyklop nokturní úl.

Asi 50‘000 let před Kristem

Na základě zvyšování psí-konstanty se Nokturny ve fázi hejna vylučovaná pararosa stává nestabilním psichogonem.

Oogh at Tarkan plánuje kvůli strangeness-šoku vybavit NARGA SANT nokturním úlem jako databankou vědomostí. K tomu naláká NARGA SANT v blízkosti soustavy Kyklop obrovské hejno Nokturnů.

Vylučování jejich pararosy způsobí obrovskou psí-bouři, a nokturní úl v soustavě Kyklop se stane psífrénický. Mudrc z Fornaxu ho proto začne označovat jako Blázna z Fornaxu.

429 NGL

Anson Argyris naváže po pádu LIKVIDÁTORU-17 do slunce Kyklop kontakt s Bláznem z Fornaxu. Na Domově I dochází k souboji mezi Vario-500 a Sothem Stalkerem.

446 NGL

Zástupce Pinwheel Information Group naváže kontakt s Bláznem z Fornaxu. Pokusí se z něj dostat bližší informace o setkání Tyg Iana a Mudrce z Fornaxu. Blázen ale nemůže a nebo nechce pomoci.

1218 NGL

V roce 1218 NGL bude 5130 věží Blázna z Fornaxu - vždy 1026 věží z každého z pěti měsíců - s pomocí Ayindiů transportováno do Arresa a přivezeno na planetu Camplat v mlhovině Nihhat, která náleží k oblastem Barraydů. Tam věže společně s uvolněnými Koncepty, z pověření ID založí tři ostrovy života, aby odstranili zbytky Abruse.

Aktuální data:
8.12.2021
1566 před NGL
1. Tartor 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459556.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!