Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Slovník > Entity > Mudrc z Fornaxu
hledat

Mudrc z Fornaxu

Jako Mudrc z Fornaxu je označováno kolektivní vědomí skupiny nokturních úlů (usedlých Nokturnů), vzniklé v malé galaxii Fornax na planetě Noční stín. Název Mudrc z Fornaxu pochází od pověřenců Kosmokratů. Je pokládán za nejstarší nokturní úl.

Mudrc z Fornaxu je starý nejméně 14 milionů let a skládá se z asi 700‘000 jednotlivých úlů. Největší z nich jsou vysoké 2000 metrů a mají průměr 100 metrů. Pokrývají téměř celý povrch planety Noční stín. Mudrc je sice kolektivní bytost, jednotlivé úly však mezi sebou rády vedou monology, při kterých se zálibou probírají různá filosofická témata. Komunikace mezi jednotlivými úly se uskutečňuje hyperimpulzy. Těmito impulzy může Mudrc komunikovat i s dalšími, samostatnými nokturními úly ve Fornaxu a navázat i například hyperkontakt s kosmickou lodí.

Historie

Vojarid Praotec Visperon se sloučil po své proměně v Nokturna ve fázi hejna s Mudrcem z Fornaxu.

V dubnu 429 NGL uzavírá Mudrc z Fornaxu dohodu s Terranci, které zastupuje Perry Rhodan. Dává Rhodanovi poukazy pro jeho pátrání po EDENU II, jako protislužbu slibuje, že určité oblasti Fornaxu vyčistí od pararosy. Pro splnění této dohody je nedaleko Nočního stínu zřízena Kancelář Fornax. Když si Kartaniňané začnou nárokovat pararosu, nepřistoupí Mudrc z Fornaxu na jejich požadavky.

Roku 1171 NGL pomáhá Mudrc z Fornaxu Ernstu Ellertovi a Testaremu při hledání Chronologické tabulky z Amringharu.

V roce 1218 NGL je mezi jinými 8423 úly přemístěn Mudrc z Fornaxu do Arresa. S pomocí Nokturnů se zde mají vytvořit podmínky pro obnovení života. Úl Mudrc z Fornaxu je zakotven na ledové planetě Noční stín II.