Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Slovník > Entity > Mu Sargai
hledat

Mu Sargai je kosmokratka.

Dějiny

Mu Sargai dala ve vzdálené minulosti superinteligenci VECU ze úkol, aby zneškodňovala a odstraňovala zčásti nebezpečnou pozůstalost nepřítomných či mrtvých entit a superinteligencí (PR 3025).

Poté, co zemřela superinteligence HATH'HATHANG, Mu Sargai nařídila národům Vecuie, aby se zbavily její pozůstalosti. Vše bylo zničeno, kromě hvězdného kola Emlophe, které národy používaly pro své vlastní účely. Mu Sargai to přijal s klidem (PR 3077).

Kosmokratka byla po celé věky zapletena v multiverzálním konfliktu s kandidátkou Phaatom. Tento konflikt už zuřil celé miliony let. Cílem mocností Řádu bylo zabránit Phaatom ve vzestupu na úroveň chaotarchy. Invaze do Galaktického čtyřúhelníku, rozbití Vecuie, jakož i zajetí VECU pomocnými národy Phaatom bylo chápáno jako rozhodující úder proti Mu Sargai (PR 3037).

V roce 2046 NGL se Mu Sargai ve třech různých inkarnacích ukázala Atlanovi. V té době se Arkonidan nacházel na palubě lodi Opt-THORA a byl v hlubokém bezvědomí. Atlanova rytířská aura velmi zajímala posádku lodi Opt-THORA, a tak se Jasmyne da Ariga pokusila proniknout do Atlantovy mysli. Tím se aktivoval holofrakt, který kdysi dávno do Atlantovy paměti uložila Mu Sargai (PR 3098).

Ve snových světech se Mu Sargai ukázala Atlantovi nejprve jako mladá dívka, která si říkala „slečna Sargai“, a pak jako „madam Sargai“, s níž tančil na večírku na parníku. Nakonec se posilnil v hostinci „matky Sargai“. Dozvěděl se, že to byla právě Mu Sargai, kdo mu vymazal vzpomínky na pobyt za materiálními zdroji, a že se tak stalo na jeho vlastní žádost. Jeho vědomí se díky tehdejším zážitkům natolik změnilo, že by již nebyl schopen žít ve standardním vesmíru (PR 3098).

Poté Mu Sargai poskytla Atlantovi krátký náhled. Atlan byl svědkem vzniku a zániku mnoha vesmírů. Už tento obraz byl pro Arkonidana zcela ohromující. Uvědomil si, že kdyby viděl vše, ztratil by svou lidskost. Pochopil také, že dřívější výhrady k udělení statutu Rytíře Hlubiny byly založeny na omylu, jelikož vymazání paměti bylo čistě sebezáchranné. Atlan tedy nyní mohl plně akceptovat rytířskou auru. Mu Sargai ho navíc informovala, že se Atlanův buněčný aktivátor a jeho rytířská aura právě spojují v cosi nového a že se Atlan stává singulárním faktorem řádu. Poznamenala také, že takový faktor bude brzy potřeba (PR 3098).

Mu Sargai neměla námitek proti trajektu, jelikož při něm Cairani odvezli všechnu pozůstalost superinteligencí na nedosažitelné místo a tímto způsobem ji zlikvidovali, jak Mu Sargai požadovala. Na rozloučenou kosmokratka informovala Atlana, že se ho někdo pokusí oloupit o jeho rytířskou auru (PR 3098).

V roce 2071 NGL budovali Yodorové jménem Mu Sargai v Mléčné dráze vesmírnou citadelu (PR 3138).

Po srážce sféry Yodorů s FENERIKEM si Mu Sargai zavolala Saedelaereho a Perryho Rhodana. Rhodan měl Mu Sargai pomoci uniknout ze sféry Yodorů. Aby se ukryla před pronásledováním kvintarchy Addance, potápěče, splynula kosmokratka s Rhodanovým hieroglyfem. Terranec navedl její loď SVĚTLO ven ze sféry. Tam se setkal se Spateeseho ZINAŠBURCEM, kde Mu Sargai opět opustila Rhodanovo tělo (PR 3196).

Chaotarcha Fenetay Rik v roce 2072 NGL v souvislosti se záchranou Atlana na FENERIKU prohlásil, že Mu Sargai bude Arkonidana i nadále potřebovat. Kosmokratka a chaotarcha Zou Skost měli totiž jakýsi společný původ a oba měli před sebou ještě velmi zvláštní cestu (PR 3199).

Zdroje

PR 3025, PR 3037, PR 3077, PR 3098, PR 3138, PR 3196, PR 3199

V tomto článku je použit překlad textu z článku »Mu Sargai« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)