Perry Rhodan 1107 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1107
Název:Druhá strana smrtelné hranice
(Jenseits der tödlichen Grenze)
Autor:Kurt Mahr
Cyklus:Nekonečná Armada
Vydáno poprvé:1982
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 426 NGL = 4013
Nemají žádnou jinou volbu - troufnou si utéct do nicoty
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan - Terranec není připraven zařadit galaktickou flotilu do Nekonečné Armady

Eric Weidenburn - přichází jako pověřenec Armadosrdce

Taurec - pověřenec kosmokratů převede galaktickou flotilu přes smrtelnou hranici

Jercygehl An - Cygride se vrací zpět ke svým lidem

Bruke Tosen - mrtví se ohlásí

Jercygehl An, který se bez vzpomínek na dobu své nepřítomnosti1) vrací na vlajkovou loď Cygridů, přebírá znovu velení nad Armadojednotkou 176.

Mezitím přilétá Eric Weidenburn s Armadotahačem na BÁZI a znovu přednese požadavek Armadosrdce na připojení galaktické flotily do Nekonečné Armady. Když Armadosrdce rozkaz potvrdí, je Perry Rhodan přinucen nechat PREZIDENTA, sto tisíc přívrženců STAC a zajaté Troskojezdce na holičkách a s galaktickou flotilou prchnout přes Frostrubin do M 822). Podle názoru Taurec a Hamillerovy trubice se má přesunutím vědomého fragmentu do Frostrbinu vytvořit mezi ním a M 82 »cesta nejmenšího odporu«3). Zatímco k odchýlení blokovací flotily instaluje v troskách nukleární nálože, je Nikki Frickel zatčena Armadomontéry, krátce na to jí ale Narktor opět osvobodí.

V okamžiku, ve kterém jaderné exploze oslepí zaměřovače Armadolodí, pronikne galaktická flotila vedená Taurecovým SYZZELEM do Frostrubinu. Weidenburn, který se bouří kvůli rouhání proti STAC, je vsazen do vězení. Akausuální skok, který flotila v hyperprostoru prodělá, zažijí členové posádky jako svévolný sled různých univers. Fragment vědomí Bruke Tosena4), který přestál smrt hlavního vědomí5), se objeví a varuje Rhodana před milionem odštěpků vědomí, které Seth-Apophis poslal na lodě ve Frostrubinu. Zatímco ostatní lodě pokusům odštěpků vědomí, které falešnými povely způsobují chaos, mohou vzdorovat, podlehne Atlan na SOL jejich cílenému útoku a uprchne. Pod bubnovou palbou psionických impulzů následuje Taurec a Rhodan SOL se SYZZELEM a nakonec osvobodí Atlana z moci fragmentů. SOL a SYZZEL se vrací zpět ke galaktické flotile. Tosenův odštěpek vědomí se rozplyne. Hamillerova trubice zjistí, že se blíží poslední akausální skok, který flotilu galaktiků přivede do M 826).

Mezitím dá Armadosrdce všem jednotkám Nekonečné Armady rozkaz sledovat zločince, kteří jsou zodpovědní za domnělé zneužití TRIICLE-9.

Aktuální data:
5.7.2022
1565 před NGL
29. Dryhan 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459765.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál