Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 1290
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1290
Název:Stalker proti Stalkerovi
(Stalker gegen Stalker)
Autor:Arndt Ellmer
Cyklus:Chronofosíle - Vironauti
Vydáno poprvé:1986
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 430 NGL = 4017
Hanzovní karavana ve Fornaxu - Anson Argyris ve stopách minulosti
Hlavní postavy románu:

Marna Updike - likvidační technička provede osudný experiment

Rumus Sharman - velitel REDHORSE

Anson Argyris - Vario-500 si bere masku

Stalker - Stoho potká svého dvojníka

Skorsh - Stalkerův Animateur

Blázen z Fornaxu - pětinásobně rozdělený usedlý Nocturno

Zatímco pro ESTARTU určená Hanzovní karavana1), která vyrazila okamžitě po únosu Homera G. Adamse2), dorazila do Fornaxu, vyvolá jedna z kolabovaných pararosných oblastí psionickou bouři. Přitom ztratí likvidační technička Marna Updike, která v LIKVIDÁTORU-17 podniká parapsychologický experiment s kapkou pararosy, rozum a začne mluvit o Bláznovi z Fornaxu. Redhorse zachrání posádku LIKVIDÁTORU, který ohrožován Nokturnským rojem padá do rudého slunce Kyklop, a odveze jí 15. června 430 NGL do Hanzovní kanceláře. Tam se Anson Argyris dozví o Adamsově záchranně a smlouvě s Kartaniňany3). Mudrc z Fornaxu4) později vysvětlí, že problémy s psionickými bouřemi kvůli pararose začali teprve před padesáti tisíci lety5), a že Blázen z Fornaxu je usedlý Nokturno v systému Kyklop.

Stalker odveze Juliana Tifflora, Niu Selegris a Domo Sokrata zpět do Čumulungmy a odlétá nakonec za Skorshových protestů do Fornaxu, místo aby splnil svůj příkaz a připravil kosmický zázrak, který by z Mléčné dráhy udělal obranou zbraň proti Gorimům.

Aby zjistil, co Stalkerovy zájmy ohledně pararosy způsobili, vyhledá Vario Mudrce v jeho masce a v doprovodu Whistlerova kontracomputeru se vzhledem Animateura, a vzbudí tak Sothovu pozornost. Když Roboanimateur na pravého Skorshe zaútočí, je zničen Stalkerem. Vyslanec ESTARTU ignoruje ale Varia a využije příležitost přednést Mudrcovi žádost6).

23. června přivede robocísař Marnu Updike k Bláznovi z Fornaxu, aby jí nechal vyléčit. Osobnost usedlého Nokturna, který je rozdělen na pěti měsících Domov I až V čtvrté planety Kyklopu, je rozpolcená7). O čase před padesáti tisíci lety se Vario dozví jen to, že tehdy jedno určité souhvězdí mělo jméno »Obě cesty universa« nebo »Šíp z Meekorahu«7). Skorsh naléhá na svého Sotha, aby dvojníka zničil, ale Stalker se omezi na zničení pseudovariabilní kokonové masky. Dříve než REDHORSE s uzdravenou Marnou Updike Blázna opustí8), navštíví Sotho Varia znovu, předá mu za předpokladu, že vlastní další Stalkerovu masku psí-presor, a radí mu, aby se už nikdy nevydával za Animautera. Kromě toho předá Stalker robocísaři permit a vyzve ho, aby ho před definitivním odletem k ESTARTU navštívil v blízkosti Olympu.

Mezitím je po Adamsově návratu na Zemi 20. června uzavřena smlouva mezi Kosmickou hanzou a Galaktikem, a z ankety mezi občany LSP, kterou nechá vyhlásit Sheela Rogard, vyjde 25. června najevo, že lidé odmítají teleportační systém pro Sluneční soustavu, ale podporují výstavbu Upanišadských škol.