Perry Rhodan 1535 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1535
Název:Tanec Nokturnů
(Tanz der Nocturnen)
Autor:Ernst Vlcek
Cyklus:Linguidové
Vydáno poprvé:1991
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1170 / 1171 NGL = 4757 / 4758
Čas plyne klidně v kanceláři Hanzy ve Fornaxu - všechno je jako před 700 lety
Hlavní postavy románu:

Alaska Saedelaere, Ernst Ellert a Testare - hledači dorazí do kanceláře Fornax

Sabasin - Nakk se cítí být oklamán

Bethia Malaro - reportérka Fornax News

Pirmin Deix - šéf kaceláře Fornax

Alban Sturm - šéf kosmické akademie kanceláře Fornax

Teprve když se ho Alaska Saedelaere zeptá na Domov I, jeden z měsíců čtvrté planety systému Kyklop, na alfa-osobnost Blázna z Fornaxu, na porodníky ID a na zachovalou Chronologickou tabulku z Amringharu, pochopí Sabasin, že také Terranec a jeho oba průvodci pátrají po superinteligenci. Protože se cítí být oklamán a bojí se, že hledání by jeho národ mohlo dostat do vnitřního nebezpečí, podráždí Nakk nokturnské hejno a obrátí jeho zájem na hyperagregáty tří kosmických lodí, aby zabránil, že usedly Nokturno vydá požadované informace. Kvůli pětidimenzionální interakce s Nokturny selže syntronika CHIANG-LU a kartanská loď se zhroutí do slunce. S krátkou prosbou o odpuštění opustí poté Sabasin se svou CHRINAAR soustavu Kyklop1).

Blázen tvrdí, že neví nic o Porodnících ID a ve svých čtyřech milionech letech je příliš mladý, aby měl nějaké informace o tak prastarém kultovním místě jako je Amringhar. Radí Saedelaeremu, aby se obrátil na Mudrce z Fornaxu2), a předá mu průchodové symboly k systému Svítící oko2). Na jednu položenou otázku Terrance vysvětluje usedlý Noktorno, že v Hanzovní kanceláři Fornax v systému Faalin3), ze které už sedm set let nedorazila do Mléčné dráhy žádná zpráva, ještě žijí lidé.

Když TAMBO a WO-MUN 9. ledna 1171 NGL vletí do systému Faalin3), znemožní rušivý impulz usedlého Nokturna na čtrnácté planetě lodím jakékoliv manévrování. Na jejich nouzové volání zareaguje prastarý ENTSORGER-13). Až na jednoho strážného, který se připojí k Ernstu Ellertovi a Testaremu, přejde posádka TAMBO a WO-MUN se Saedelaerem na palubu bývalého sklízeče pararosy a odlétají ke kanceláři Fornax na čtvrté planetě Faalinu.

Zde jako by se zastavil čas, protože už od 31. ledna 447 NGL4) je soustava Faalin kvůli usedlému Nokturnovi izolována od okolí. Poté co specialisté během desítek let vyvinuli nové pasážní symboly, podnikla Leila Terra5), šéfka tehdejší kanceláře, v roce 490 NGL s padesátimetrovou lodí HAMBURG6) podsvětelný let ke čtrnácté planetě, aby tam uvedla do provozu hypervysílač, přijde ale se dvěma dalšími členy Hanzy o život. Na Faalin-XIV vznikne usedlý Nokturno OTEC. Je s asi 650 lety ještě relativně mladý, dokázal ale s podporou »jí«, dobrého ducha kanceláře, a MATKY vytvořit už tři sloupy o výšce dvou set metrů. »Ona« je schopna impulzy hejna Nokturnů a hlasy OTCE pomocí emulátoru převést na slyšitelné zvuky a komponovat z nich velkolepou hudbu, která podněcuje tanec hejna. Ačkoliv »ona« Nokturny řídí a tak by mohla vytvořit cestu ze systému Faalin, dvěma stům tisícům obyvatel kanceláře Fornax, které mezitím vede Pirmin Deix, jejich exil nevadí.

Aktuální data:
16.1.2022
1565 před NGL
34. Tartor 18995 da Ark
10022 pzA
JD: 2459595.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál