Perry Rhodan 1558 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1558
Název:Pentaskopie
(Pentaskopie)
Autor:Peter Griese
Cyklus:Linguidové
Vydáno poprvé:1991
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1172 NGL = 4759
V ochromujícím poli nezvěstných - Terranka se prosadí
Hlavní postavy románu:

Vainu a Glendorp - dva vědci mezi Bionty na Drumbaru

Nikki Frickel - Terranka na stopách záhady

Merlin Pitts a Rimac Huascar - dva muži z TABATINGY

Janasie - paranadaná Biontka

Nikki Frickel se od Glendorpa a Vainu, kteří se mají za amatérské vědce, dozví, že na kontinentu Banatu se už roky objevují fenomény, které poukazují na přítomnost cizích astronautů. Společně s biontským párem, hypervysílacím specialistou Merlinem Pittsem, hyperfyzikem a kosmologem Rimacem Huascarem a nadpřirozeně nadanou Biontkou Janasie se Terranka 13. července 1172 NGL vydá na Bantu. Krátce poté co pole, které jejich kluzáku odebere energii, donutí skupinu k nouzovému přistání v pustině, vynoří se dočasně polotransparentní fenomén z Yboru unesených Biontů Sigrata a Xerxese. Janasie, která je v parapsychickém kontaktu se svým přítelem Sigratem, oznámí, že Nakkové Parvanuth, Sabasin1) a Chukdar2) na Banatu provozují projekt zvaný Pentaskopie a s Bionty dělají nebezpečné experimenty.

Již během Monosovy vlády poznali Nakkové, že někteří Bionti z Monosových nezdařených genetických programů by mohli být využiti při hledání ID, a ovlivňovali diktátora a Cantary tak, aby tento genetický odpad umístili k jejich výchovným pokusům na světy v halu Mléčné dráhy. Pomocí duchovního kondiciování vycvičovali z Yboru unesené Bionty v hyperprostorové zvědy. Jen Sigratovi a Xerxesovi se podařilo dočasně se uvolnit z vlivu Nakků. Xerxes také ukradl hypervysílač z Yboru a jeho prostřednictvím nalákal TABATINGU na Drumbar.

Po pochodu neschůdnou krajinou Banatu oddělí časoprostorová vrása Nikki Frickel, Merlina Pittse a Janasie od ostatních, kteří se poté vrátí na Ybor. Nikki Frickel, Pitts a Biontka proniknou přes jeskyni, do které se skryla trojzubcovitá loď SIRNAM, do podzemního zařízení Nakků a probojují se přes systém pastí, který gastropoid vybudovali k obraně své stanice. Když je Nakkové chtějí nakonec uzavřít do hyperprostorové vrásy, obětuje se Janasie se svým partnerem Sigratem, aby zničili generátor, který vrásu vytváří. Nikki Frickel a Merlin Pitts se opět objeví ve vězení Nakků.

Aktuální data:
4.12.2021
1566 před NGL
34. Coroma 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459552.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!