Perry Rhodan 1557 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1557
Název:Bionti z Drumbaru
(Die Bionten von Drumbar)
Autor:Robert Feldhoff
Cyklus:Linguidové
Vydáno poprvé:1991
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1172 NGL = 4759
Riskují svůj život - jejich zbraň je strašlivá
Hlavní postavy románu:

Faragit - starosta Yboru

Nikki Frickel - velitelka TABATINGY následuje volání o pomoc

Nuurim dak Alban - Biontka z TABATINGY

Pabradoor - generál Monkinů

Dorina Vaccer a Aramus Shaenor - dva linguidští Mírostrůjci na Drumbaru

30. června 1172 NGL přistane Nikki Frickelina TABATINGA sledujíc volání o pomoc na biontském světě Drumbar1). Ten krouží kolem osamělého slunce Uliha, které s Lihama a Halil tvoří v halu Mléčné dráhy trojsluneční soustavu. Sice v osadě Ybor, jejíž počet obyvatel od roku 1146 NGL klesnul z 43‘000 na 12‘000, v minulosti opakovaně zmizeli Bionti bezestopy, ale starosta Faragit neví nic o hyperrádiovém volání o pomoc. Druhého dne se nad Yborem vynoří dvanáct pirátských lodí Monkinů2), které požadují technickou pozůstalost Cantarů z Drumbaru, a TABATINGA je nucena ustoupit. Monkinové, za kterými stojí tajemný »stratég«3), si vyvinuli filozofii, že jim jejich nespravedlivý osud dává právo jednat zcela mimo jakoukoliv morálku. Protože Bionti požadavky Monkinů odmítnou a postaví se bezmocně na odpor, padne několik z nich za obět bezohledným agresorům.

Do konfliktu mezi Monkiny a drumbarskými Bionty zasáhnou Mírostrůjci Dorina Vaccer a Aramus Shaenor. Po počátečním úspěchu se ukáže, že někteří Monkinové nemohou být Linguidy ovlivněni4). Jeden z těchto imunních, bluesanský klon Liici-Pjee-Nyr, zbaví moci a zavraždí monkinského velitele generála Pabradoora.

Nikki Frickel nakonec přivolá na pomoc Atlana, který se objeví s 240 kosmickými loděmi a vynutí na Drumbaru mír. Když Faragit zjistí, že jeho milenka Nuurim dak Alban, biontka z TABATINGY, Monkiny přivolala, pokusí se ho zabít, přijde přitom ale sám o život. Faragit informuje Nikki Frickel, že už před jejím příletem byl z Yboru ukraden hypervysílač a dá Terrance informace o Biontech Glendorpovi a Vainuovi, kteří už roky žijí daleko mimo Ybor.

Aktuální data:
20.1.2022
1565 před NGL
1. Katany Capitu 18995 da Ark
10022 pzA
JD: 2459599.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál