Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 1488
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1488
Název:Synové pekla
(Söhne der Hölle)
Autor:K.H. Scheer
Cyklus:Cantarové
Vydáno poprvé:1990
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1146 NGL = 4733
Vrah v tréninku - je sestavována mutantí armáda
Hlavní postavy románu:

Alpacu - klon ze série Octů

Peeroush - stratég Cantarů

Ager Catomen - »Moudrý pán« se objevuje

Gucky a Ras Čubaj - mutanti budou mít co dělat s armádou vrahů

Hudel - bytost ze zkumavky

Tetch Wossonow - posel WIDDERU

18. prosince 1146 NGL zaranžuje Aras Tentras z pověření Peeroushe v ANUBISU útok biontů z Aptuladu na klony Baalol-700, aby otestoval jejich schopnosti. Octové zničí útočníky bez obtíží a bez skrupulí. Nakonec dorací transport klonů na Mycon, třetí planetu slunce Eczaur.

O dva dny později dorazí také Homer G. Adams, který se přes ARINET dozvěděl o existenci říjnových klonů, s QUEEN LIBERTY1) do systému Eczaur. Na Myconu operuje už tři měsíce posel Tetch Wossonow2) s podmořským člunem SUBCOM. Hudel, který na Euhje3) třídí Bionty, kteří se podobají vzpřímeně chodícím tuleňům s kachníma nohama, se připojí k agentům WIDDERU. Aby Wossonowa při odstraňování Agera Catomena podpořili, přistanou Gucky, Ras Čubaj a tři Invitro-Bluesané 21. prosince se space-jetem z QUEEN LIBERTY na Myconu.

25. prosince se objeví Catomen, který chce z pozůstalých z nemilosrdného třídního boje mezi Bionty vytvořit armádu Esperů. Wossonow zamýšlí zabít Pána cest plynovou bombou, ale Gucky svým lehkovážným pokusem o telepatický odposlech Octa upoutá jeho pozornost. Ohrožován mrštnými a nebezpečnými topsiderskými klony, kteří tvoří Catomenovu osobní stráž, prchne myšob navzdory mnoha psionicky senzitivním Biontům pomocí teleportace. Hudel, který Guckyho považuje za okouzlující ženský přelud, podporuje jeho útěk zbraní Wossonowa. October-Kloni zaútočí na space-jet psionickými silami. Zatímco se Gucky dokáže odclonit, přijdou tři bluesanští kloni o rozum. Čubaj, který se transmiterem SUBCOMU vrátí do QUEEN LIBERTY, zachrání Guckyho a Bluesany teleportačním skokem z do slunce se řítícího space-jetu. QUEEN LIBERTY opustí systém Eczaur a přistane 31. prosince na Heleiosu. Tam den před tím přiletěl Tenquo Dharab se zprávou, že se Centrální plazma chce s 10000 fragmentálními loděmi a 2000 loděmi Haluťanů koncem února 1147 NGL dostavit k černé díře Siragusa.

Na rozkaz Agera Catomena jmenuje Daarshol Peeroushe jako stvořitele klonů Baalol-700 členem Supremkomanda a předá mu specifikace esperské armády4). Protože Catomen z Mychonu zmizí, opustí Wossonow také svět Biontů.