Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 1487
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1487
Název:Rebelie v genetické továrně
(Rebellion in der Gen-Fabrik)
Autor:H.G. Francis
Cyklus:Cantarové
Vydáno poprvé:1990
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1146 NGL = 4733
Octos z Aptulatu - zbraň šílenství
Hlavní postavy románu:

Peeroush - stratég Cantarů

Ilmarem - Peeroushova »pravá ruka«

Yrmakarem - Ilmaremova žena

Taphon - Ilmaremův zástupce

Gasga - Quollonter

Zatímco ODIN a BOX-17‘411 zůstávají na Akkartilu1), odlétá QUEEN LIBERTY, JOLLY ROGER, LIBRA a IGUALA na Heleios. Odtamtud odstartuje Homer G. Adamsova loď o něco později s Guckym, Rasem Čubajem a Fellmerem Lloydem na Mycon. Na světě džunglí Aptulat2), čtvrté planetě dvojsluneční soustavy Aptut, vede cantarský stratég Peeroush v teprve roku 1103 NGL zřízené genetické továrně vývoj klonů Baalol-700. Jejich produkce byla původně plánovaná na rok 1149 NGL, ale už před dvěma lety rozkázalo Supremkomando jejich výrobu urychlit. Z genetického materiálu Antiů vypěstováni tvorové, kteří jsou podle října (October), měsíce jejich narození ve zkumavce, nazýváni také Octové, jsou 1.93 metru vysocí, extrémně štíhlí a bělovlasí. Mají nažloutlou pleť, sivé oči a přečnívající týl. Každý Octo je znamenitý Hypno a Suggestor. V duchovním bloku mohou kloni vytvářet mocné impulzy šílenství a živé tvory zabíjet pomocí exploze buněk.

Když jeho spolupracovnice a manželka Yrmakarem přišla při záhadném lodním neštěstí o život, narostli v Arasovi Ilmaremovi, v jehož rukou leží vědecké vedení projektu Baalol-700, pochybnosti o etickém aspektu jeho konání. Další atentáty a úmrtí posílí Ilmaremovu domněnku, že na Aptulatu působí agenti WIDDERU jako sabotéři. Cíleně zmanipulovaný testovací experiment, při kterém se duchovní síly Octů 4. prosince 1146 NGL vymknou kontrole a zabijí malého humanoidního domorodce Quollontera, dá Arasovi důkaz, že jeho asistent Taphon je agentem WIDDERU. Protože se vnitřně už rozhodl se svým příkazem skoncovat, neprozradí Ilmarem Taphona Peeroushovi, ačkoliv 12. prosince zjistí, že jeho asistent staví bombu, aby 37 nebezpečných klonů Baalol-700 zničil. Místo toho se svěří agentovi WIDDERU, který mu dokáže, že ne on, ale dva Antiové, odbojáři z Trakaratu3), šestnácté planety Aptutu, jsou zodpovědní za Yrmakaremininu smrt a další vražedné atentáty.

K Ilmaremovu zmatení sděluje Peeroush, že Supremkomando říjnové klony přeřadilo do skupiny zbytečný genetické odpad, a nařídí jejich odvoz do pomocné oblasti mezi virovalem a chronopulzním valem. Taphon pronikne s Ilmaremem do úkrytu Antiů a oba zabije. V syntronu objeví záznam, ve kterém Supremator Daarshol4) označil Octy jako perfektní. Zatímco se Taphon pokouší Peeroushe odchýlit, aktivuje Ilmarem, který se až dosud nerozhodnul, produkty své práce zničit, teď sám bombu v genetické továrně, aby klony Baalolů nemohli být nasazeni proti WIDDERU. Peeroush nechá ale výbušninu zneškodnit a Octové zabijí prchajícího Arase buněčnou explozí. Následně vezme stratég 37 říjnových klonů a další genetický odpad z Aptulatu na palubu lodi ANUBIS a odletí na Mycon.