Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 1242
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1242
Název:Tsunami v akci
(Tsunamis im Einsatz)
Autor:Peter Griese
Cyklus:Chronofosíle - Vironauti
Vydáno poprvé:1985
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 428 NGL = 4015
Honba na Stříbrostíny - kvarteto zrádců bude odhaleno
Hlavní postavy románu:

Ronald Tekener - Smíšek je paličatý

Jennifer Thyron - Tekenerova partnerka

Srimavo - Sphinx pelichá

VAROVATEL - neznámý na útěku

Path a Pholo Baal - dva Antiové zažijí Nekonečnou Armadu

Protože bez signálního plamene1) nemůže být vytvořen žádný hvězdný tunel jako společná cesta, začnou se Armadojednostky 16. prosince 428 NGL, podle pokynů Viroimpéria, rozmisťovat po celé Mléčné dráze. Heetherové (Armadojetnotka 6235) se přiblíží k systému Haluta, Traysové (Armadojednotka 376) k Modré soustavě, Skuufové (Armadojetka 488) k Arkonu a Traefoeskové (Armadojednotka 1707) k systému Rusuma2). Touto dislokací přijde Nekonečná Armada do styku se všemi národy, se kterými měl Perry Rhodan co dočinění. K milionům Antiů, kteří na Trakaratu v soustavě Aptut3) s napětím očekávají přílet 85‘000 kotoučovitých lodí Saskroojů (Armadojednotka 3017), patří také Myrtaks a Pholo Baal, jejich dcera Pathytia a syn Bonemes. Pod Armadoloděmi se vytvoří rozžhavené koule, které ve městech Antiů způsobí požár. Města jsou proto obklopena energetickými štíty.

Ve Sluneční soustavě, jejíž obyvatelé si v naději aktivace chronofosílie vyvinou záhadný stesk, projeví interpret kontracomputeru TSUNAMI-2 Kinon Kirgis podezření, že výroky VAROVATELE jsou vyhotovovány kontracomputery. Sledujíc nepravděpodobnostní výpočet kontracomputeru TSUNAMI-2, objeví Ronald Tekener s Jennifer Thyron a Srimavo v pásu asteroidů TSUNAMI-114, jednu z dvaceti lodí, které on jako velitel speciální flotily Tsunami po zániku Seth-Apophis4) přidělil ke Kosmické hanze, a která VAROVATELI slouží jako tajný úkryt. Když Smíšek s oběma ženami do lodi vstoupí, uprchnou ze svých funkcí suspendovaní Hanzovní mluvčí Timo Porante, Celeste Maranitares a Patricia Kolmeth s VAROVATELEM transmiterem k Acheronu, v pásu asteroidů ležícímu opěrnému bodu Hanzy, a odtamtud5) k Hanzovnímu depotu ILTU6) na Marsu. Tekener a jeho průvodkyně jsou mezitím napadeni cizími roboty a stačí opustit Tsunami právě včas před explozí časovaných bomb. Obrazové záznamy z lodi ukazují, jak neznámí roboti zabíjejí posádku TSUNAMI-1147). Zatímco se tři bývalí Hanzovní mluvčí přesují na Olymp, narazí Tekener uvnitř NATHANA na VAROVATELE, který se odhalí jako Homer G. Adams. Hanzovní šéf zdůrazňuje, že na osudu posádky Tsunami nenese žádnou vinu, a vysvětluje, že jeho aktivity jako VAROVATELE měly velký význam pro získání nových trhů pro Hanzu. Následně se objeví další Stříbrostín, jehož identitu Tekener ale neodhalí8). Nakonec Stříbrostín vymaže Tekenerovi vzpomínky.

Ve stejném okamžiku, ve kterém se Tekener s přesvědčením, že NATHAN nejspíš byl tajemným VAROVATELEM, vrátí ke své ženě a Srimavo, materializuje se dvanáct STROJŮ Anin Anů9) poblíž Sluneční soustavy.