Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 126
hledat
Česká obálka Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 126
Název:Stíny útočí
(Die Schatten greifen an)
Autor:Clark Darlton
Cyklus:Posbiové
Vydáno poprvé:1964
Vydáno v češtině:1997
Čas děje: 2106
Neviditelní číhají na okraji Mléčné dráhy - a rozhoří se roztrpčený boj...
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan - Jako administrátor ukazuje s IRONDUKE, jak utéct »neviditelným«

Gucky - Myšob funguje jako trenér

Iltu - Je 100 let »stará« a nazývá Guckyho »dědečkem«

Plukovník Sukril - Velitel superbitevní lodi CÉZAR

Poručík Germa - Velitel akčního komanda

Brado, Gork, Wilkowski, Lester a Hansen - Muži poručíka Germy narazí jako první na »neviditelné«

Terranští specialisté převezmou úlohy robota Regenta, aby Impérium Arkonidanů zachránili před definitivním rozpadem1). Současně se terranské lodě honí za vesmírem se vznášejícími robotskými loděmi, o které se zajímají také jiné národy. Když dvacet válcových lodí Skokanů zničí tři arkonidské robotské jednotky, aby je nenechali silnějšímu terranskému bitevnímu křižníku ALDERAMIN, rozdělí se členové Sboru mutantů na lodě Solární flotily.

Na nové, lineárním pohonem vybavené superbitevní lodi CÉZAR trénuje Gucky myšobí děvče Iltu, které pochází z iltí kolonie na Marsu2). Iltu je už sice sto let, je tak ale na myšoba stále ještě mladá. Jako Gucky disponuje schopností teleportace, telepatie a telekineze.

Na okraji Mléčné dráhy narazí plukovníkem Sukrilem vedený CÉZAR na peloton jedenácti arkonidských robotských lodí. Na palubě lodi je akční komando, ke kterému patří také oba myšobové, napadeno stejnými neviditelnými, které Gucky a Perry Rhodan již jednou potkali na planetě Barkon3). Jen když jsou zasaženi energetickými paprsky, mohou být těla cizinců v obrysech viditelná4). Neviditelní zabijí několik Terranců a dostanou do své moci nakonec také CÉZAR. Guckymu a Iltu se ale podaří z lodi, kterou neznámí chtějí odvézt do intergalaktického prostoru, zavolat na pomoc Perryho Rhodana. IRONDUKE dožene CÉZAR a společně se superbitevní lodí zničí neviditelné lodě cizinců.

Po tomto dobrodružství se Gucky svěří Reginaldu Bullovi, že je do Iltu zamilován5).