Perry Rhodan 98 (Česká obálka) Perry Rhodan 98 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 98
Název:Rozběsněné živly
(Entfesselte Gewalten)
Autor:Kurt Brand
Cyklus:Mléčná dráha / Atlan a Arkon
Vydáno poprvé:1963
Vydáno v češtině:1997
Čas děje: 2044 / 2045
Strašlivé experimenty - a planeta zaniká...
z Databáze Multiversa
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan - Administrátor Solárního impéria

Reginald Bull - Důvěrník a přítel Perryho Rhodana

Gucky - Myšobovi se stýská po domově

Walter Grimpel - šéf zaměřovací stanice v Terranii

Joe Pasgin - Velitel křižníku BURMA

McIntosh - Radiokomunikační důstojník lodi POTOMAC

Dr. Innogow - O Orghách nic neví, ale zabývá se jimi

Ilustrace:
Perry Rhodan 98 (Ilustrace 1)
© VPM kg.

Insektoidní neznámí podniknou koncem roku 2044 na planetě Tramp1) záhadný experiment, při němž velkou roli hrají poloorganičtí Orghové2). Na vosám podobném těle cizinců, kteří mají tři teleskopické nohy a čtyři paže, sedí torpédovitá hlava, která na přední a zadní straně nese dvě oči. Energetický výboj zničí kosmickou loď invazorů, ale osmnáct z dvou set kapkovitých lodí unikne.

Obchodní loď POTOMAC hlásí z oblasti Trampu nápadné výbuchy energie. Když průzkum opuštěné planety nedává žádné vyjasnění, letí Gucky 5. ledna 2045 se Space-Jetem SJ-09 sám k domovskému světu. Zjistí, že Tramp pro tajemný experiment, ve kterém cizinci mezitím pokračují, opustil svou oběžnou dráhu, a přibližuje se ke slunci. Gucky musí na planetě, na které pod názvem Plofre strávil své dětství, a nyní se pomalu blíží do pekelného žáru, nouzově přistát. Dospělí Iltové, kteří se s invazory setkali, jsou z největší části zabiti. Gucky se pokusí některé mladé Myšoby zachránit a chce navázat kontakt s Orghy. Tím zaviní energetický výbuch, který vede ke konečné zkáze planety.

Když na Zemi 9. ledna přesné pátrání poskytne nové upozornění o katastrofě na Trampu, pošle tam Perry Rhodan neprodleně lehký křižník BURMA. Ten může ještě zachránit Guckyho a dvacet osm iltích dětí dřív, než planeta exploduje. Myšobové budou usídleni na Marsu3).