Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 98
hledat
Česká obálka Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 98
Název:Rozběsněné živly
(Entfesselte Gewalten)
Autor:Kurt Brand
Cyklus:Mléčná dráha / Atlan a Arkon
Vydáno poprvé:1963
Vydáno v češtině:1997
Čas děje: 2044 / 2045
Strašlivé experimenty - a planeta zaniká...
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan - Administrátor Solárního impéria

Reginald Bull - Důvěrník a přítel Perryho Rhodana

Gucky - Myšobovi se stýská po domově

Walter Grimpel - šéf zaměřovací stanice v Terranii

Joe Pasgin - Velitel křižníku BURMA

McIntosh - Radiokomunikační důstojník lodi POTOMAC

Dr. Innogow - O Orghách nic neví, ale zabývá se jimi

Insektoidní neznámí podniknou koncem roku 2044 na planetě Tramp1) záhadný experiment, při němž velkou roli hrají poloorganičtí Orghové2). Na vosám podobném těle cizinců, kteří mají tři teleskopické nohy a čtyři paže, sedí torpédovitá hlava, která na přední a zadní straně nese dvě oči. Energetický výboj zničí kosmickou loď invazorů, ale osmnáct z dvou set kapkovitých lodí unikne.

Obchodní loď POTOMAC hlásí z oblasti Trampu nápadné výbuchy energie. Když průzkum opuštěné planety nedává žádné vyjasnění, letí Gucky 5. ledna 2045 se Space-Jetem SJ-09 sám k domovskému světu. Zjistí, že Tramp pro tajemný experiment, ve kterém cizinci mezitím pokračují, opustil svou oběžnou dráhu, a přibližuje se ke slunci. Gucky musí na planetě, na které pod názvem Plofre strávil své dětství, a nyní se pomalu blíží do pekelného žáru, nouzově přistát. Dospělí Iltové, kteří se s invazory setkali, jsou z největší části zabiti. Gucky se pokusí některé mladé Myšoby zachránit a chce navázat kontakt s Orghy. Tím zaviní energetický výbuch, který vede ke konečné zkáze planety.

Když na Zemi 9. ledna přesné pátrání poskytne nové upozornění o katastrofě na Trampu, pošle tam Perry Rhodan neprodleně lehký křižník BURMA. Ten může ještě zachránit Guckyho a dvacet osm iltích dětí dřív, než planeta exploduje. Myšobové budou usídleni na Marsu3).