Perry Rhodan 97 (Česká obálka) Perry Rhodan 97 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 97
Název:Cena moci
(Preis der Macht)
Autor:Kurt Brand
Cyklus:Mléčná dráha / Atlan a Arkon
Vydáno poprvé:1963
Vydáno v češtině:1997
Čas děje: 2044
Nejdříve se jim smějí, ale pak se jich začnou bát - jsou to »lháři ze Soltenu«...
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan - Administrátor Solárního impéria

Reginald Bull - Nejlepší přítel Perryho Rhodana

Gucky - Všestranný mutant to na Archetzu nemá lehké

Atlan - »Osamělý v čase« se stal Imperátorem

Thomas Cardif - Zajatec Skokanů

Dr. Orge Olundson - Etnolog, jemuž »národ lhářů« připravil krušné chvíle

Cokaze - Patriarcha Skokanů

Po krádeži Atlanova aktivátoru buněk a nových útocích Skokanů proti Arkonu se Perry Rhodan koncem roku 2044 rozhodne, že odstraní nebezpečí, které hrozí od jeho syna Thomase Cardifa1).

V soustavě ležící mimo M 13, malého, načervenalého slunce Forit, přenese DRUSUS malou, osmdesát metrů dlouhou solteneranskou válcovitou loď LORCH-ARTO. Z Arkonidanů pocházející Soltenerané vykazují vedle vypouklého čela také silné zakřivení páteře. Muži ze Soltenu, druhé planetě systému Forit, jsou známí v Galaxii jako lháři, protože se na cizích světech vždy snaží, aby neprozradili matriarchát na svém domovském světě. Mezi Radou Velkých matek a Skokany existuje kooperativní smlouva, a proto se mohli Rhodan a jeho šestnáct průvodců, mezi nimi i Reginald Bull, John Marshall, Tako Kakuta, Ras Čubaj, Fellmer Lloyd, Kitaj Išibaši, Tama Jokida, André Noir a Gucky, v maskách vousatých soltenerských obchodníků propašovat s LORCH-ARTO na planetu Archetz1). Po delším pátrání se Pozemšťanům podaří Cardifa, který se pro ztroskotání dosavadní činnosti proti Arkonu Galaktickým obchodníků znelíbil, nalézt a unést.

Cardif stále ještě není ochoten usmířit se s Rhodanem a nadále mu předhazuje, že zavraždil Thoru, a dostane díky hypnotronu Regena novou osobnost2).

Aktuální data:
16.1.2022
1565 před NGL
34. Tartor 18995 da Ark
10022 pzA
JD: 2459595.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál