Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 99
hledat
Česká obálka Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 99
Název:Přítel lidí
(Ein Freund der Menschen)
Autor:William Voltz
Cyklus:Mléčná dráha / Atlan a Arkon
Vydáno poprvé:1963
Vydáno v češtině:1997
Čas děje: 2045
Vyděděnci přicházejí - a osamělý na planetě Ufgar nemá čas zemřít...
Hlavní postavy románu:

Crest - Přítel lidí

Golath, Liszog a Zerft - Vyděděnci z planety Unith

Perry Rhodan - Administrátor Solárního impéria

Reginald Bull, zvaný Bully - Není pro něj lehké udržet svůj temperament na uzdě

Poručík Chad Tuncher - Zjistí, že Crestův dům stojí nakřivo

Poručík Davis Bowler - Vedoucí komunikační důstojník v Terranii

V lednu roku 2045 se rozhodne stárnoucí Arkonidan Crest stáhnout na osamělou planetu, aby tam mohl nerušeně ukončit svůj život. Zvolí k tomu druhého průvodce slunce Ufgar, který na jeho poctu bude nazván Crestova planeta.

Krátce po jeho příletu přistanou na Crestově planetě tři unithští vyvrženci, Golath, Liszog a Zerft, se svou starou rozpadlou kosmickou lodí KASZILL. Unithané jsou velcí jako lidé, neohrabané štíhlé bytosti s hladkou a nepoddajnou pletí světle hnědé barvy. Jejich polokulovitá, špatně pohyblivá hlava ukazuje dvě velké oči. Vedle dvou rukou mají Unithané jako ruka dlouhý chobot, který slouží jako nástroj a k přijímání potravy. Když objeví Arkonidana, uvidí Golath, Liszog a Zerft šanci k hrdinskému činu, který by pro ně mohl znamenat cestu domů na Unith. Začíná boj na život a na smrt, protože se Unithané chtějí zmocnit Crestova Space-Jetu, a mimo jiné v Crestovi vidí zástupce koloniální mocnosti, která si Unith podrobila a vykořisťovala1).

Liszog a Zerft zahynou. Golath nakonec Cresta smrtelně zraní a pokusí se Jet zajistit a sám bude pak zastřelen umírajícím Arkonidanem, který se z posledních sil spojí s Terrou. Společně přinesou Perry Rhodan a Reginald Bull tělo mrtvého přítele domů na Zemi.

Na vzpomínku velkého Arkonidana bude v Terranii postavena socha, na které nebude žádné jméno, ale bude nést nápis »Přítel lidstva«2).