Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 125
hledat
Česká obálka Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 125
Název:Zachránce Impéria
(Retter des Imperiums)
Autor:K.H. Scheer
Cyklus:Posbiové
Vydáno poprvé:1964
Vydáno v češtině:1997
Čas děje: 2106 / 3917 př.n.l.
Uloupí časoměnič a odcházejí do minulosti! – Atlanovo 11. dobrodružství!
Hlavní postavy románu:

Atlan - Vládce bez moci

Perry Rhodan - Administrátor Solární říše letí na státní návštěvu

Epetran - Génius z minulosti

Auris z Las-Toóru – Nastoupila na kosmickou loď, která vlastně již více než tisíciletí neexistuje

Allan D. Mercant a Nike Quinto - Plánují »operaci zoufalství«

John Marshall – Šéf Sboru mutantů

Koncem ledna roku 2106 je na Zemi vymyšlen plán, jak Regenta Arkonu, který se pod vlivem Carbáa stal nekalkulovatelným rizikem, zničit pomocí časového experimentu. Při zdvořilostní návštěvě IRONDUKE na Sphinxu se podaří odcizit časoměnič1), který byl umístěn v muzejním městě Imptom na Akonu. Perry Rhodan, Atlan, Gucky, John Marshall, Tako Kakuta, Ras Čubaj, Wuriu Sengu, Kitaj Išibaši a další Pozemšťané, podporováni čtyřmi unesenými a sugestivně ovlivněnými akonskými vědci, se za pomocí časoměniče dostanou o čtyři tisíce let do minulosti. Současně je zinscenováno zničení hodnotného přístroje, jehož plány vědci Modré soustavy nevlastní. U stanoviště IRONDUKE se časoměnič vrátí zpět do přítomnosti. Čtyři vědce nechá Rhodan oficiálně zatknout, jeden z nich, fyzik Artol Penoral, se prokazatelně zúčastnil přeprogramování Regenta2) a tím porušil pakt o neútočení mezi Akonem a Zemí. Když Auris z Las-Toóru3) ropozná význam akce, připojuje se k Pozemšťanům.

Krychlový časoměnič, o délce stroje 8.3 metrů, je nainstalován v SOTALE, detailní kopii těžkého křižníku Arkonidanů, který je přesně 6023 let před 10. únorem 2106 vyzván k návratu do domovského systému Arkon, ale bezprostředně poté je v Sektoru mlh nepřátelskými jednotkami zničen.

9. února se s 189 metrů dlouhou lodí přenese Rhodan, Atlan, Allan D. Mercant, Nike Quinto4), Auris z Las-Toórů, mutanti, profesor Arno Kalup a čtyři akonští vědci na palubě za pomoci časoměniče zpět do minulosti o 6023 let, do epochy imperátora Tutmora VI., ve které je robot Regent téměř dokončen. O tři dny později přilétá falešná SOTALA na Arkon III. Aniž se nechají poznat, naváží Atlan a Rhodan kontakt s vědcem Epetranem5), stavitelem Velkého koordinátora, a upozorní jej na technická vylepšení. Telepat John Marshall zjišťuje, že Epetran návštěvníky parapsychicky vyslechl. Když Rhodan, Atlan, Gucky a Ras Čubaj schovávají uvnitř Regenta časovanou bombu, která má explodovat 15. února 2106, náhle zanikne časové pole. Rhodan, Atlan a oba mutanti se vrací zpět do přítomnosti a musí se bránit Antiům a Akonanům, kteří se uvnitř Regenta zdržují. Ale očekávaný výbuch časované bomby se nedostaví. Místo toho je jim sdělena informace, že Epetran při psychovýslechu svých hostů zjistil pozadí jejich návštěvy. Nechal přesunout SOTALU z místa přistání, což mělo urychlit návrat do přítomnosti. Časovanou bombu odtranil. Místo toho nainstaloval zmatenostní zapojení, které vejde v účinnost, když by se Regent dostal pod vliv cizích inteligentních bytostí a ti by ohrožovali život řádného Imperátora. Jako rozhodující den pro jeho účinnost Epetran zvolí 15. únor 2106, o kterém už od návštěvníků z budoucnosti nemá žádné informace6). Robotské vozidlo přiváží Rhodana, Atlana, Čubaje a Guckyho do bezpečí dříve, než zmatenostní zapojení Regenta zničí. Všechny jednotky arkonidské robotské flotily přestanou fungovat.

Na SOTALU, která se vynořila z minulosti nad Arkonem III, zaútočila akonská kosmická loď a sestřelila jí. Auris z Las-Toóru, čtyři akonští vědci a osmdesát dva Pozemšťanů přitom padlo. Časoměnič je zničen. Jednotky solárního loďstva zažehnají předchozí odpor Antiů a Akonanů. Carbá přijde v boji o Křišťálový palác o život7).