Perry Rhodan 117 (Česká obálka) Perry Rhodan 117 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 117
Název:Uloupená flotila
(Die gestohlene Raumflotte)
Autor:Clark Darlton
Cyklus:Posbiové
Vydáno poprvé:1963
Vydáno v češtině:1997
Čas děje: 2103
Velký oddíl vesmírných zlodějů! - 922 kosmických lodí je uloupeno!
Hlavní postavy románu:

Stanislaus Jakobowski a Axel Wiener - Představitel Solární říše na hlavním světě Akonu

Auris z Las-Toóru - Hezká a inteligentní žena

Atlan - Imperátor Arkonu a přítel Perryho Rhodana

Perry Rhodan - Administrátor organizuje krádež loďstva

Gucky a Torero - Zajímá se, kde je nějaká mrkev, druhý z nich ukradne mikrospínač

Morkat - Nedobrovoný cestující, který ví, co zažil

Je 10. listopadu roku 2103 a Perry Rhodan a Atlan připravují plán, jak vzít Akonanům dodané arkonské robotické lodě1), bez rizika diplomatických zápletek. Přes kapitána Samuela Graybounda2) pověří Rhodan pozemskou obchodní stanici na Sphinxu, aby zjistil stanoviště kosmických lodí. Sám se připojí, a s křižníkem ODIN se vydává do soustavy Akon. Planeta Sphinx je zahalena do nového modrého ochranného štítu, který je podoben tomu, který dříve obklopoval celou soustavu.

Mezitím, co Rhodan vyjednává s Auris z Las-Toóru3), zástupkyní vládnoucí rady, instalují teleportéři Ras Čubaj, Tako Kakuta a Gucky do robotických lodí mikrospínače, které předtím Graybound propašoval na Sphinx4). Když Akonané po incidentu s Guckym přiletí za Rhodem pro vysvětlení, žádá okamžité vyřazení ochranného štítu a tím trvalý přístup k pozemské obchodní stanici na Sphinx. Administrátor hrozí, že pokud se tak nestane, najde si cestu skrz a probije se s pomocí svého loďstva.

Potom, co ODIN opustí soustavu Akonu, odstartuje 992 robotických lodí, které přijaly radiový impuls, seřadí se a společně naberou směr k modrému slunci vzdálenému pět světelných let od Akonu. Přejdou do hyperprostoru, ale současně vznikne ze slunce, ke kterému lodě směřovaly, nova. Ve skutečnosti přistály lodě na Xorbaty, planetě Velkého impéria.

Jak očekávali, věří Akonané ve vlastní chybu. Jen Auris z Las-Toóru tuší souvislosti, ale své domněnky si nechává pro sebe. Když se akonský technik Morkat, nechtěně zúčastní startu kosmických lodí, vrací se do Modré soustavy s novou pamětí, a rozptýlí jejich podezření5).

Aktuální data:
17.5.2022
1565 před NGL
23. Tarman 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459716.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál