Perry Rhodan 107 (Česká obálka) Perry Rhodan 107 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 107
Název:Modrá soustava
(Das blaue System)
Autor:K.H. Scheer
Cyklus:Posbiové
Vydáno poprvé:1963
Vydáno v češtině:1997
Čas děje: 2102
Poddaní jej nenávidí a jeho praotci jim opovrhují! - nové Atlanovo dobrodružství!
Hlavní postavy románu:

Atlan - Jeho poddaní jej nenávidí, protože Pozemšťané jsou jeho přátelé

Perry Rhdoan - Administrátor Solárního impéria

Tama Jokida - Člen Sboru mutantů a Rhodanův dlouholetý přítel

Plukovník Jefe Claudrin - Jeden z »prostředí přispůsobených« z planety Epsal

Auris z Las-Toóru - Krásná, ale nebezpečná žena

Lempart z Fere-Kharu - Předseda vládnoucí strany Akonu

16. prosince přistává Perry Rhodan s IRONDUKE, bitevní lodí třídy STARDUST, vybavenou novým lineárním pohonem na Arkonu III a dostává od Regenta informace o Akonu. Bezprostředně poté zachrání Fellmer Lloyd, který je již čtyři týdny na Arkonu, život Imperátora Atlana před záludným pokusem o vraždu.

Od Regenta se Rhodan a Atlan1) dozví, že soustava Arkon byla kolonizována před 20.600 lety Akonany. Za sotva 60 let si podrobili všechny inteligentní národy v kulovité hvězdokupě M 13. 175 let po přistání prvních kolonistů vyhlásili imperialitický absolutizmus. Gwalon I.2), první Imperátor Arkonu, vyhlásil o sedm let později novou, nezávislou říši. V bleskovém útoku pod vedením admirála Talura byly pevnosti a předsunuté základny Akonanů v M 13 zničeny. To vyvolá jedenáctiletou centrální válku, v jejímž průběhu se kolonisté přejmenují na Arkonidany, a jejíž výsledek je ovlivněn nově vyvinutou gravitační bombou. Akonané se nakonec stahují zpět3).

Skrz oblouk transmitteru, se Akonané dostanou na Arkon III a provedou útok na Regenta. Mezitím se Rhodan, Atlan a Tama Jokida dostanou na kosmickou loď oficiálního vyslance Akonu, Auris z Las-Toóru, a unesou ji. S odvoláním na pozemský nouzový zákon vyhlašuje Rhodan Akonu válku. Společne s Altanem a Jokidou je odvezen na planetu Sphinx, kterou její obyvatelé nazývají Drorah. IRONDUKE pod velením plukovníka Jefe Claudrina proniká diky lineárnímu pohonu do Modré soustavy. Teleportéři Ras Čubaj, Tako Kakuta a Gucky vrátí zpět Auris z Las-Toóru, která byla zadržována na palubě pozemské lodi, a přitom zničí jednu ze stanic udržující energetický štít obklopující soustavu. Pět tisíc lodí Solární flotily a 30.000 lodí, které vyslal Regent z Arkonu, zadržují přístup k soustavě Akon. Obrovská flotila si nakonec vynutí kapitulaci Vysoké rady. Arkonská říše je oficiálně uznaná a Pozemšťané obdrží právo na vybudování obchodní základny na Drorahu.

Aktuální data:
30.6.2022
1565 před NGL
25. Dryhan 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459760.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál